zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 23 lipca 2024

Tides From Nebula na 40-lecie "Leśniczówki"

10.05.2023 10:03  autor: Verghityax, źródło: profil "Leśniczówki" na Facebooku

Chorzowska "Leśniczówka" obchodzi w 2023 roku 40-lecie działalności. Z tej okazji odbędzie się seria jubileuszowych koncertów, pod szyldem "40 lat w Lesie". W ramach cyklu 2 czerwca zagrają zespoły Tides From Nebula, Fish Basket i Pure Bedlam.

Tides From Nebula, Kraków 30.11.2019, fot. Justyna Kamińska
Tides From Nebula, Kraków 30.11.2019, fot. Justyna Kamińska

W sierpniu 2022 roku post-rockowa formacja Tides From Nebula powróciła - po trzech latach studyjnego milczenia - z singlem "The Sweetest Way to Die". Został on zarejestrowany w należącym do zespołu "Nebula Studio". Za miksy i mastering odpowiada Jacek Miłaszewski.

Ostatni album Tides From Nebula, zatytułowany "From Voodoo to Zen", ukazał się 20 września 2019 roku, za sprawą Mystic Production. Sesja nagraniowa rozpoczęła się w maju 2019 roku. Materiał powstał w należącym do zespołu "Nebula Studio" w Warszawie. Za miksy i mastering odpowiada Jacek Miłaszewski. W sesji gościnnie wziął udział kwartet smyczkowy.

Następca "Safehaven" jest pierwszym dokonaniem Tides From Nebula zarejestrowanym bez gitarzysty Adama Waleszyńskiego. Rozstał się on z grupą w styczniu 2019 roku. Pozostali muzycy postanowili kontynuować działalność jako trio.

Fish Basket to instrumentalna kapela, grająca progresywnego post-rocka. Grupa ma na swoim koncie debiutancki longplay, zatytułowany po prostu "Fish Basket". Ukazał się on 5 grudnia 2019 roku. Na jego zawartość składa się trzynaście kompozycji, które zespół nagrał w "Green Farm Studio" oraz swojej salce prób. Miksami i masteringiem zajął się Rafał Kapusta.

Pure Bedlam ogrywa obecnie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "The Sightseer". Trafił on do sprzedaży 14 października 2022 roku, pod egidą Arcadian Industry. Sesja nagraniowa odbyła się w "Nebula Studio". Miksami i masteringiem zajął się Maciej Karbowski. Na okładce znalazło się zdjęcie, które wykonała Małgorzata Kubacka-Kałuża.

Pure Bedlam to projekt Wojtka Kałuży z Mentora, Lasu Trumien, Grieving i J. D. Overdrive, a także gitarzysty Adama Szopy i perkusisty Piotra Szopy. Niemal dwie dekady temu wszyscy trzej udzielali się w rybnickiej kapeli Shapeless. Skład Pure Bedlam uzupełnił Kamil Rutkowski na basie.

2.06 - Chorzów, "Leśniczówka"
Bilety: 86 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »