zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 20 lipca 2024

Materia, Red Scalp i Weedpecker na "Summer Discomfort"

10.05.2023 20:38  autor: Verghityax, źródło: Southern Discomfort

Agencja Southern Discomfort zapowiedziała czwartą edycję "Summer Discomfort". Wydarzenie odbędzie się 29 lipca 2023 roku na terenie "Przylądka Zabawy" w Cholerzynie pod Krakowem. Zagrają Materia, Red Scalp, Weedpecker, Wij, Stonerror, Armagh i Kave.

Materia, Chorzów 29.12.2018, fot. Verghityax
Materia, Chorzów 29.12.2018, fot. Verghityax

W marcu 2023 roku Materia udostępniła "Rain", pierwszy singiel ze swojego czwartego longplaya studyjnego.

Materię założyli w Szczecinku wokalista i basista Michał "Mihu" Piesiak, gitarzysta Tadeusz "Tede" Piesiak i perkusista Jakub "Marcia" Marciniak. W 2010 roku dołączył do nich gitarzysta Adrian "Adi" Dubiński. W kwietniu 2020 roku dotychczasowego bębniarza zastąpił Jeremiasz "Jerry" Baum z zespołu Paranoid Mind. Szczeciniecka grupa dała się szeroko poznać publiczności w piątej edycji programu telewizyjnego "Must Be the Music", w której finale w 2013 roku zajęła drugie miejsce.

Red Scalp promuje obecnie "The Great Chase in the Sky", swój trzeci longplay studyjny. Jego premiera miała miejsce 10 grudnia 2019 roku. Sesja nagraniowa odbyła się w maju 2019 roku w "Monochrom Studio". Do roli producenta muzycy ponownie zaangażowali Haldora Grunberga z "Satanic Audio". Autorem szaty graficznej jest Jan Wawrzyniak.

Red Scalp powstał w 2012 roku z inicjatywy muzyków pochodzących z Poznania i Pleszewa. W 2014 roku światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka kapeli, pt. "EP no. 1". Rok później zespół zarejestrował swój pierwszy longplay, pt. "Rituals", a skład rozrósł się do pięcioosobowego.

Weedpecker ogrywa obecnie swój czwarty longplay studyjny, pt. "IV: The Stream of Forgotten Thoughts". Premiera na nośniku fizycznym odbyła się 3 grudnia 2021 roku, za sprawą Stickman Records. Sesja nagraniowa rozpoczęła się 14 listopada 2020 roku. Ślady bębnów powstały w "Nebula Studio", pozostałe instrumenty zarejestrowano w "Studio Wieloślad". Masteringiem zajął się Haldor Grunberg. Okładkę przygotował Maciej Kamuda.

W 2019 roku w Weedpecker doszło do zmiany składu. Do kapeli dołączyli Cheesy Dude z Belzebong, Domel z Major Kong i Tomek Walczak z Tankograd.

Warszawska formacja Wij ogrywa obecnie studyjną EP-kę, zatytułowaną "Przeklęte wody". Znalazły się na niej cztery kompozycje, w tym jeden cover. Partie wokalne zarejestrowane zostały w "Mustache Ministry Studio". Za miksy i mastering odpowiada Haldor Grunberg z "Satanic Audio". Okładkę przygotował Maurycy Gomulicki. Materiał ukazał się 21 października 2022 roku, pod egidą Piranha Music.

Wij to rockowe trio z Warszawy. W jego skład wchodzą Maria Lengren na wokalu, Grzegorz Paluch na gitarze i Mikołaj Malanowski na perkusji. W styczniu 2020 roku zespół wypuścił demówkę, która zrealizowana została na setkę w "Mustache Ministry Studio".

Krakowski Stonerror wydał 4 kwietnia 2020 roku "Troublemaker" - jest to album zawierający wyłącznie covery. Na potrzeby płyty zespół przygotował swoją interpretację "Synchronicity I" The Police, "Oparu" Lecha Janerki, "Pejzażu miasta" Czerwonych Gitar, "Na dnie mych oczu" Tadeusza Nalepy i "Trouble Maker" Chrissy'ego Tembo. Materiał wyprodukował i zmiksował Maciej Cieślak, masteringiem zajął się Marcin Bociński.

Stonerror powstał w 2015 roku. W skład zespołu weszli Jarosław Daniel na gitarze, Jacek Malczewski na basie, Łukasz Mazur na wokalu i Maciej Ołownia na perkusji. Zespół debiutował w 2016 roku EP-ką "Rattlesnake Moan". Materiał został nagrany na żywo 17 grudnia 2015 roku w klubie "Piękny Pies" w Krakowie. Na płycie znalazły się cztery autorskie utwory oraz cover "Tomorrow Never Knows" z albumu "Revolver" The Beatles.

Stołeczny Armagh wydał 25 czerwca 2022 roku swój drugi longplay studyjny, pt. "Serpent Storm". Znalazło się na nim dziesięć utworów, które powstały w "Bestial Sound Studio". Okładkę przygotowała Amelia Woroszyl. Już po sesji nagraniowej z zespołem rozstali się Madman, Exorcist i Bloodhammer. Na ich miejsce Soulreaper zaangażował Gambita z Truchła Strzygi i Vica Witchburnera z Butchery.

Kave to krakowska formacja wykonująca mieszankę cold wave i post-punka. We wrześniu 2020 roku grupa zadebiutowała EP-ką "Cave Kave Wave". Obecnie zespół ogrywa swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Jaskinie". Znalazło się na nim dziesięć kompozycji, nad których produkcją czuwał Cyprian Kowalik. Premiera płyty miała miejsce 13 sierpnia 2021 roku.

29.07 - Cholerzyn, "Przylądek Zabawy"
Bilety: 99 zł (I pula) i 109 zł (II pula)

Komentarze
Dodaj komentarz »