zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 1 marca 2024

Wyatt E. i Sum of R w Gdańsku

15.05.2023 15:02  autor: Verghityax, źródło: profil Wyatt E. na Facebooku

Zespoły Wyatt E. i Sum of R zaprezentują się w Gdańsku w ramach swojej trasy koncertowej po Europie. Występ odbędzie się 17 maja 2023 roku w klubie "Wydział Remontowy". W charakterze supportu zaprezentuje się rodzimy Hermopolis. Następnego dnia - 18 maja - Wyatt E. i Sum of R zagrają na "Soulstone Gathering Festival" w Krakowie.

Wyatt E. to projekt łączący w swej twórczości drone i doom metal. Powołali go do życia dwaj muzycy z Jerozolimy: Stephane Rondia i Sebastien von Landau. W roku 2015 roku duet zadebiutował EP-ką "Mount Sinai / Aswan", która trafiła do sprzedaży na kasecie magnetofonowej w nakładzie pięcdziesięciu egzemplarzy. Dwa lata później światło dzienne ujrzał pierwszy longplay studyjny Wyatt E., pt. "Exile to Beyn Neharot".

Obecnie Wyatt E. promuje swój drugi longplay, pt. "Al Beluti Daru". Ukazał się on 18 marca 2022 roku, pod egidą Stolen Body Records. Znalazły się na nim dwie kompozycje, które zmiksował Billy Anderson.

Szwajcarski Sum of R powstał w 2008 roku z inicjatywy gitarzysty Reto Madera. Muzyka projektu łączy w sobie wpływy drone metalu, ambientu, noise rocka i post-metalu. Zespół wydał EP-kę i cztery longplaye studyjne, z których ostatni, "Lahbryce", ukazał się 25 marca 2022 roku. Obecnie skład formacji uzupełniają Jukka Ramanen na perkusji i Marko Neuman na wokalu - obaj muzycy udzielają się też w Dark Buddha Rising i Waste of Space Orchestra.

W marcu 2023 roku Hermopolis wypuścił swój debiutancki singiel, zatytułowany "The Pontic Winds".

Hermopolis to śląska formacja grająca psychodelicznego stoner rocka. Swoją nazwę zapożyczyła od miasta w starożytnym Egipcie. W jej skład wchodzą między innymi muzycy zespołów Goosła, Voidsmoker i Moonstone.

17.05 - Gdańsk, "Wydział Remontowy"
Start: 19:00
Bilety: 70 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »