zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 1 czerwca 2023

Majowe koncerty Chainsword i R.I.P.

21.05.2023 20:46  autor: Verghityax, źródło: profil Chainsword na Facebooku

Chainsword i R.I.P. zagrają serię koncertów w maju 2023 roku. 25 maja formacje wystąpią w Bielsku Białej, z kolei 26 maja zaprezentują się one w Mysłowicach. Dzień później grupy po raz pierwszy odwiedzą Budapeszt.

Chainsword promuje obecnie swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Blightmarch". Premiera wydawnictwa miała miejsce 27 lutego 2021 roku za sprawą Godz Ov War Productions. Na płycie znalazło się dziesięć kompozycji. Partie gitar, basu i wokalu powstały w "Primate 666 Studio", ścieżki perkusyjne zarejestrowano w "Nebula Studio". Miksy i mastering wykonał Haldor Grunberg z "Satanic Audio". W utworze tytułowym gitarowe solo gościnnie zagrał Seru z Belzebong. Okładkę przygotował Wilson German Arrieta.

Chainsword to warszawski kwintet, w skład którego wchodzą muzycy związani z takimi zespołami jak Virulent Scourge, Sun No More, Licorea i Tankograd. Debiutancki singiel Chainsword, pt. "Faceless Tormentor", ujrzał światło dzienne w 2018 roku.

R.I.P. to projekt Gambita z Truchła Strzygi. Debiutancka demówka, zatytułowana "Otwarcie czarnej materii", ukazała się 14 marca 2022 roku. Kilka miesięcy później światło dzienne ujrzał split "Burn the Sinner", który R.I.P. przygotował do spółki z Torpor, Dagger Maniac, Wielkim Mrokiem i The Relicts.

W Bielsku-Białej dodatkowo zagra thrashmetalowy Exul. Zespół promuje obecnie swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Path to the Unknown". Trafił on do sprzedaży 10 lipca 2022 roku.

25.05 - Bielsko-Biała, "Rude Boy Club" (+ Exul)
Start: 19:00
Bilety: 30 zł

26.05 - Mysłowice, "Schron Muzyczny Mash"
Start: 20:00
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż) i 35 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »