zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 4 października 2023

Oxbow na dwóch koncertach w Polsce

27.05.2023 20:26  autor: Verghityax, źródło: WiniaryBookings

Noiserockowy Oxbow przyjedzie do Polski na dwa koncerty w ramach trasy promującej album "Love's Holiday". Odbędą się one 12 września 2023 roku we Wrocławiu i 13 września w Warszawie.

"Love's Holiday" to ósmy longplay studyjny w dorobku Amerykanów. Ukaże się on 21 lipca 2023 roku, pod banderą Ipecac Recordings. Na płycie znajdzie się dziesięć kompozycji, które zespół zarejestrował w kalifornijskim "25th Street Recording". W utworze "Lovely Murk" gościnnie zaśpiewała Kristin Hayter z Lingua Ignota, z kolei w "1000 Hours" wystąpił Roger Joseph Manning Jr. Za produkcję i miksy odpowiada Joe Chiccarelli.

Oxbow powstał w 1988 roku w San Francisco jako projekt studyjny. Grupę powołali do życia Eugene Robinson na wokalu i Niko Wenner na gitarze i pianinie - obaj udzielający się wówczas w Whipping Boy. Pierwszy album, zatytułowany "Fuckfest", ujrzał światło dzienne 2 maja 1989 roku. Magazyn "Rock-A-Rolla" określił materiał jako jeden z najbardziej unikalnych debiutów w awangardowym rocku. Już w 1990 roku Oxbow rozpoczął działalność koncertową. Skład uzupełnili Dan Adams na basie i Tom Dobrov na perkusji. Razem Amerykanie nagrali jeszcze dwa longplaye: "King of the Jews" i "Let Me Be a Woman". W 1995 roku Toma Dobrova zastąpił Greg Davis. Od tego momentu kapela tworzy i występuje w niezmienionym składzie.

12.09 - Wrocław, "Liverpool"
Bilety: 95 zł

13.09 - Warszawa, "Hydrozagadka"
Bilety: 95 zł

Tagi: Oxbow
Komentarze
Dodaj komentarz »