zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 24 czerwca 2024

Primitive Man zagra w Poznaniu

31.05.2023 10:29  autor: Verghityax, źródło: profil "Lasu" na Facebooku

Sludgemetalowy Primitive Man potwierdził kolejny klubowy koncert w Polsce na 2023 rok. Odbędzie się on 10 czerwca w poznańskim "Pawilonie". W charakterze supportu zaprezentuje się rodzima formacji 71TonMan. Dzień wcześniej Primitive Man zagra na "Mystic Festivalu" w Gdańsku. 27 czerwca zespół wystąpi u boku Full of Hell we Wrocławiu.

Dyskografię Primitive Man zamyka EP-ka "Suffocating Hallucination", którą grupa nagrała wspólnymi siłami z Full of Hell. Masteringiem zajął się Arthur Rizk. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 3 marca 2023 roku.

Primitive Man powstał w 2012 roku w Denver, w stanie Kolorado. Rok później ukazał się debiutancki longplay studyjny formacji, zatytułowany "Scorn". Od tego czasu zespół wypuścił jeszcze osiem splitów, EP-ki "Home Is Where the Hatred Is" i "Insurmountable" oraz dwa longplaye, pt. "Caustic" i "Immersion".

Wrocławska formacja 71TonMan promować będzie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Of End Times". Ukazał się on 3 marca 2023 roku za sprawą Transcending Obscurity Records. Miksy i mastering wykonano w "Soundscope Recording Studio". Okładkę zaprojektował Cvspe.

Poruszający się w stylistyce sludge i doom metalu 71TonMan powstał w 2011 roku we Wrocławiu. Od początku trzon zespołu stanowią M.Z. i T.G. na gitarze oraz K.J. na basie. Pierwotny skład uzupełnili J.J. na wokalu i K.J. na perkusji. W 2013 roku grupa wypuściła swój debiutancki longplay studyjny, zatytułowany po prostu "71TonMan". Dwa lata później z kapelą rozstała się J.J. Jej miejsce za mikrofonem zajął tymczasowo Virian z Lilla Veneda. Od 2016 roku rolę wokalisty 71TonMan pełni J.K.

10.06 - Poznań, "Pawilon"
Bilety: 40 zł (bilet ulgowy) 50 zł (bilet normalny)

Komentarze
Dodaj komentarz »