zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 4 października 2023

Greenleaf na dwóch koncertach w Polsce

5.06.2023 15:09  autor: Verghityax, źródło: Soulstone Gathering

Szwedzi ze stonerrockowego Greenleaf odwiedzą Polskę w ramach nadchodzącej trasy po Europie. Towarzyszyć im będzie nowozelandzki duet z Earth Tongue. W naszym kraju zaplanowano dwa występy: 16 sierpnia 2023 roku w Krakowie i 17 sierpnia w Warszawie.

Greenleaf nadal promuje swój ósmy longplay studyjny, zatytułowany "Echoes from a Mass". Ukazał się on 26 marca 2021 roku nakładem Napalm Records. Materiał został zarejestrowany w październiku 2020 roku w "Studio Grondahl", pod okiem Karla Daniela Lidena, współtwórcy i byłego bębniarza formacji, który następnie - w "Tri-Lamb Studios" - zajął się też miksami i masteringiem. W utworach "Tides" i "March on Higher Grounds" jako wokalista wspierający wystąpił Peder Bergstrand z grupy Lowrider, będący też autorem okładki albumu.

Greenleaf powstał w 1999 roku jako projekt poboczny muzyków szwedzkich zespołów stonerrockowych Dozer i Demon Cleaner. Gitarzysta pierwszego z nich - Tommi Holappa - jako jedyny z założycieli nowej formacji wciąż pozostaje w jej składzie. Towarzyszą mu obecnie: wokalista Arvid Hallagard, basista Hans Frohlich i perkusista Sebastian Olsson.

Earth Tongue ma na swoim koncie EP-kę i lonplaya, zatytułowanego "Floating Being". Trafił on do sprzedaży 21 czerwca 2019 roku. W 2022 roku duet wypuścił singiel "Miraculous Death".

16.08 - Kraków, "Alchemia"
Bilety: 69 zł (Early Bird), 89 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu)

17.08 - Warszawa, "Hydrozagadka"
Bilety: 69 zł (Early Bird), 89 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »