zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 1 marca 2024

Master na trzech koncertach w Polsce

10.06.2023 15:08  autor: Verghityax, źródło: profil Moyry na Facebooku

Master zapowiedział serię koncertów w Polsce. Odbędą się one 1 grudnia 2023 roku w Częstochowie, 2 grudnia w Łodzi i 3 grudnia w Ostrowcu Świętokrzyskim. Deathmetalowcom towarzyszyć będą polskie formacje: Moyra, Sacriversum, Vastness i R.I.P.

Dyskografię Mastera zamyka koncertowy album "Alive in Athens". Jego premiera odbyła się 30 września 2020 roku. Znalazł się na nim zapis występu, który miał miejsce 8 maja 2016 roku w klubie "Modu" w Atenach.

Master powstał w 1983 roku w Chicago z inicjatywy basisty i wokalisty Paula Speckmanna oraz perkusisty Billa Schmidta. Wcześniej obaj muzycy udzielali się w War Cry, który opuścili, aby tworzyć agresywniejszą muzykę, inspirowaną dokonaniami Motorhead, Venom i Slayer. Przez długi czas duet borykał się ze znalezieniem odpowiedniego gitarzysty, ostatecznie zaangażowany został Chris Mittleburn. Jako trio Amerykanie nagrali swój debiutancki longplay studyjny, zatytułowany po prostu "Master".

Od tego czasu Paul Speckmann pozostaje jedynym stałym członkiem grupy. W roku 1999 dołączył do czeskiego Krabathora i wkrótce przeniósł się do czeskiego miasta Uherske Hradiste. Obecnie skład Mastera uzupełniają gitarzyści Alex "93" Nejezchleba i perkusista Peter Bajci.

Moyra promować będzie swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Omen". Ujrzał on światło dzienne 3 marca 2023 roku. Na płycie znalazło się dwanaście kompozycji - część z nich ukazała się wcześniej w formie singli. Okładkę albumu przygotował Piotr Szafraniec.

Na początku stycznia 2022 roku grupa oficjalnie pożegnała się z gitarzystą Mateuszem Karmelitą i ogłosiła, że nie szuka nikogo na jego miejsce. Zespół działa od tamtej pory jako kwartet w składzie: wokalistka Margo Szkoda-Hreczuch, gitarzysta Damian "Ziollo" Paszczak, basista Kacper Kulios i perkusista Mateusz Muzioł.

Sacriversum reaktywował się w 2022 roku po siedemnastu latach przerwy. Z poprzedniego składu powrócili Remo na basie i wokalu, Baran na klawiszach i MacKozer na gitarze. Nowym perkusistą formacji został Janek Traciński.

Sacriversum powstał w 1992 roku w Łodzi. Grupę - początkowo wykonującą death metal - założyli basista i wokalista Remo, gitarzysta Herszt i perkusista Ślepy. Jeszcze w tym samym roku trio wypuściło debiutancką demówkę, pt. "Dreams of Destiny", a wkrótce do kapeli dołączył klawiszowiec Baran. W czerwcu 1994 roku Sacriversum - już jako kwartet - przyjechał do "Beat Music Center" w Katowicach, by zarejestrować tu materiał na swój pierwszy longplay studyjny, pt. "The Shadow of the Golden Fire". Produkcją zajął się Krzysztof Stasiak, dawny basista Kata. Na późniejszym etapie działalności zespół zmienił styl na metal gotycki, poszerzając brzmienie o żeńskie wokale.

Vastness to śląska formacja grająca mieszankę thrash i death metalu. Grupa ma na swoim koncie dwa single: "Worship Demons - Other Fear" i "Between the Lines". Oba ukazały się w 2020 roku.

R.I.P. to projekt Gambita z Truchła Strzygi. Debiutancka demówka, zatytułowana "Otwarcie czarnej materii", ukazała się 14 marca 2022 roku. Kilka miesięcy później światło dzienne ujrzał split "Burn the Sinner", który R.I.P. przygotował do spółki z Torpor, Dagger Maniac, Wielkim Mrokiem i The Relicts.

1.12 - Częstochowa, "Muzyczna Meta"
2.12 - Łódź, "Klubokawiarnia"
3.12 - Ostrowiec Świętokrzyski, "Restauracja Primo"

Komentarze
Dodaj komentarz »