zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 24 kwietnia 2024

Rotting Christ pracuje nad następcą "The Heretics"

10.07.2023 20:01  autor: Verghityax, źródło: profil Rotting Christ na Facebooku

Rotting Christ udostępnił krótki raport ze studia, w którym poinformował o rozpoczęciu pracy nad następcą "The Heretics". Zespół przebywa obecnie w "Deva Soundz Studios" w Atenach. Premiera niezatytułowanego jeszcze albumu planowana jest na początek 2024 roku, pod banderą Season of Mist.

W kwietniu 2022 roku Rotting Christ wypuścił samodzielny singiel, zatytułowany "Holy Mountain". Sesja nagraniowa odbyła się w "Deva Soundz Studios". Miksami zajął się Fotis Benardo, za mastering odpowiada George Neratzis. W utworze gościnnie zaśpiewał Lars Nedland z Borknagara.

Rotting Christ, Ostry Grun 22.07.2016, fot. Verghityax
Rotting Christ, Ostry Grun 22.07.2016, fot. Verghityax

Ostatni longplay studyjny Rotting Christ, zatytułowany "The Heretics", ukazał się 15 lutego 2019 roku, za sprawą Non Serviam Records. Na wydawnictwie znalazło się na dziesięć kompozycji, które wyprodukował Sakis Tolis. Za miksy i mastering odpowiada Jens Bogren, okładkę przygotował Maximos Manolis. W sesji gościnnie udział wzięli Ashmedi z Melechesh, Irina Zybina z Grai, Stratis Steele oraz Dayal Patterson, autor książki "Black Metal: Ewolucja kultu".

Działalność muzyczną bracia Sakis i Themis Tolisowie rozpoczęli w zespole Black Church, założonym przez Jima Mutilatora. W 1987 roku formacja przeistoczyła się w Rotting Christ. Debiutancka demówka, pt. "Leprosy of Death", zarejestrowana została na magnetofonie w salce prób zespołu i ujrzała światło dzienne w 1988 roku. Trzy lata później do składu dołączył Magus z grupy Necromantia i Grecy wypuścili swą przełomową EP-kę, zatytułowaną "Passage to Arcturo". Po podpisaniu kontraktu z Osmose Productions, Rotting Christ pojechał w grudniu 1993 roku w europejską trasę koncertową u boku Immortal i Blasphemy. Miesiąc wcześniej do sprzedaży trafił pierwszy longplay studyjny kapeli - "Thy Mighty Contract".

W 1996 roku z Rotting Christ rozstał się basista i główny tekściarz - Jim Mutilator. Na kolejnych albumach zespół eksperymentował z gothic metalem, by w roku 2000, za sprawą longplaya "Khronos", powrócić do cięższych brzmień.

Przypominamy, że Rotting Christ zagra na piątej edycji "Metal Mine Festival" w Wałbrzychu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 25 i 26 sierpnia 2023 roku na terenie "Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia". Swój udział potwierdziły również Taake, Hate, Gaerea, Agressiva 69, Doomas, Jarun, Medico Peste, Sothoris, Kalt Vindur, Dormant Ordeal, Baalzagoth, Deadpoint, Besides, Karg, Lyrre, Heretoir, Pandrador, Zgroza, Azels Mountain, Dysangelium i Armada.

Komentarze
Dodaj komentarz »