zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 1 marca 2024

Baxaxaxa, Medico Peste i Ragehammer w Bielsku-Białej

7.08.2023 19:26  autor: Verghityax, źródło: profil "Bestial Laceration" na Facebooku

W "Rude Boy Club" w Bielsku-Białej odbędzie się 28 października 2023 roku piąta edycja "Bestial Laceration". Na scenie zaprezentują się formacje Baxaxaxa, Medico Peste, Ragehammer, Devilpriest i Upon the Altar.

Blackmetalowa Baxaxaxa zapowiedziała premierę swojego drugiego longplaya studyjnego, zatytułowanego "De Vermis Mysteriis". Ukaże się on 1 września 2023 roku, pod egidą The Sinister Flame. Na płycie znajdzie się siedem kompozycji.

Baxaxaxa powstała w 1992 roku jako projekt poboczny muzyków Ungod i Cabal. Grupę utworzyli Ancient Blasphemic Grave Invocator, Unholy Worshipper of Shub, Condemptor i Skullcrusher. Jeszcze w tym samym roku światło dzienne ujrzała debiutancka demówka, pt. "Magicus Tallis Damnatio". Wkrótce potem projekt przestał istnieć, by powrócić z niebytu po dwudziestu pięciu latach przerwy. Z dawnego składu w Baxaxaxa udziela się wyłącznie perkusista Condemptor. Pierwszy longplay studyjny formacji, pt. "Catacomb Cult", ukazał się w 2021 roku.

Medico Peste promuje obecnie swój drugi longplay studyjny, pt. "The Black Bile". Płyta ujrzała światło dzienne 20 marca 2020 roku za sprawą Season of Mist. Składający się z siedmiu kompozycji materiał zarejestrowany został w studiu "No Solace", tam również dokonano miksów i masteringu.

W 2022 roku z grupą rozstali się gitarzysta Nefar oraz pełniący obowiązki basisty i gitarzysty The Fall. Miejsce tego ostatniego na basie zajął Zann, który wcześniej wspierał kapelę na potrzeby zaplanowanych koncertów. Nowymi gitarzystami zostali Heresiarch i Zerachiel.

Ragehammer ogrywa obecnie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Into Certain Death". Ukazał się on 18 września 2020 roku nakładem Pagan Records. Składający się z dziesięciu kompozycji materiał muzycy zarejestrowali w studio "No Solace". Produkcją, miksami i masteringiem zajął się M. z Mgły. Za projekt okładki odpowiada Devinez.

Ragehammer powstał w 2011 roku. Formację niezmiennie tworzą Heretik Hellstorm na wokalu, Bestial Avenger na gitarze, Corpsebutcher na basie i Mortar na perkusji. Rok później zespół wydał debiutancką demówkę, pt. "War Hawks".

Devilpriest promować będzie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "In Repugnant Adoration". Materiał ukazał się 12 listopada 2022 roku na CD, pod banderą Odium Records. Premiera na winylu planowana jest na kwiecień 2023 roku. Na "In Repugnant Adoration" znalazło się siedem kompozycji, które zmiksował i zmasterował Haldor Grunberg z "Satanic Audio". Za projekt okładki odpowiada BMS Illustration.

Devilpriest pochodzi z Gliwic, formację założyli w 2015 roku gitarzysta i perkusista z grupy Anima Damnata. Skład uzupełnił Tom Hermies, udzielający się na gitarze w Embrionalu. Debiutancki album Devilpriest, pt. "Devil Inspired Chants", ujrzał światło dzienne 10 listopada 2017 roku, pod egidą Pagan Records.

W 2020 roku z Devilpriest rozstał się gitarzysta i basista Durtal Tot.

Rodzima grupa Upon the Altar wydała w 2021 roku swój pierwszy album studyjny, zatytułowany "Absid ab Ordine Luminis". Ukazał się on za sprawą Putrid Cult. 16 września 2022 roku zespół powrócił ze splitem, który dzielony jest z projektem DeathEpoch. W skład Upon the Altar wchodzą muzycy związani z nieistniejącym już Hell United, a także Thisworld Outof z Kultu Mogił.

28.10 - Bielsko-Biała, "Rude Boy Club"
Bilety: 95 zł (przedsprzedaż) i 110 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »