zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 24 czerwca 2024

Teledysk do "Et uhyre av en kniv" Taake

25.08.2023 09:33  autor: Verghityax, źródło: profil Taake na Facebooku

Taake udostępnił teledysk do utworu "Et uhyre av en kniv" ze swojego ósmego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Et hav av avstand". Ukaże się on 1 września 2023 roku, pod banderą Dark Essence Records.

Na "Et hav av avstand" znajdą się cztery kompozycje. Materiał zarejestrowany został w studiach "Conclave" i "Earshot" w norweskim Bergen. Za produkcję i miksy odpowiada Bjornar Erevik Nilsen.

Lista utworów:

1. Denne forblaaste ruin av en bro
2. Utarmede gruver
3. Gid sprakk vi
4. Et uhyre av en kniv

Hoest powołał swój zespół do życia w 1993 roku pod nazwą Thule. Dwa lata później przemianował go na Taake, co jest norweskim słowem oznaczającym mgłę. W ciągu ponad dekady działalności pod szyldem Taake ukazały się trzy albumy studyjne: "Nattestid ser porten vid", "Over Bjoergvin graater himmerik" i "Hordalands doedskvad".

W 2006 roku projekt przeszedł w stan zawieszenia po tym, jak Hoest trafił na kilka miesięcy do więzienia za napaść. Już rok później światło dzienne ujrzała EP-ka, pt. "Nekro", a w ślad za nią do sprzedaży trafiło pierwsze koncertowe wydawnictwo Taake: "Svartekunst".

Przypominamy, że Taake wystąpi na "Metal Mine Festival" w Wałbrzychu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 25 i 26 sierpnia 2023 roku na terenie "Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia". Na festiwalu zagrają również Rotting Christ, Gaerea, Hate, Karg, Medico Peste, Doomas, Agressiva 69, Besides, Jarun, Deadpoint, Pandrador, Baalzagoth, Dormant Ordeal, Lyrre, Kalt Vindur, Sothoris, Armada, Dysangelium, Zgroza i Azels Mountain.

25-26.08 - Wałbrzych, "Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia"
Bilety: 150 zł (bilet jednodniowy), 230 zł (karnet) i 250 zł (karnet z polem namiotowym)

Komentarze
Dodaj komentarz »

Zobacz także

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Czy wierzysz, że reprezentacja Polski wygra Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024?