zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 20 maja 2024

Protector na dwóch koncertach w Polsce

6.09.2023 19:19  autor: Verghityax, źródło: Black Silesia Productions

Niemiecka formacja Protector przyjedzie do Polski na dwa koncerty. 10 listopada 2023 roku thrashmetalowcy zagrają w Gdańsku w ramach "Black Danzig V". Dzień później kapela wystąpi w Katowicach, gdzie odbędzie się druga edycja "Death Ceremony". Na obu wydarzeniach zaprezentują się również zespoły Azarath i Venefices.

Protector promuje obecnie swój ósmy longplay studyjny, zatytułowany "Excessive Outburst of Depravity". Ukazał się on 1 lipca 2022 roku, pod banderą High Roller Records. Materiał na zarejestrowany został w sztokholmskim "Studio Humbucker" na przełomie października i listopada 2021 roku. Rolę producenta pełnił Robert Pehrsson. Miksami i masteringiem zajął się Patrick W. Engel. Okładkę przygotował Patrik Tegnander.

W 2011 roku do reaktywacji Protectora doprowadził Martin Missy, który w latach 1987 - 1989 pełnił rolę wokalisty formacji. W roku 2006 założył on w Szwecji grupę Martin Missy and the Protectors, zajmującą się graniem utworów z repertuaru jego macierzystej kapeli. Gdy pięć lat później światło dzienne ujrzała demówka "The Return of Thrash and Madness", wokalista posłużył się nazwą Protector.

Azarath ogrywa "Saint Desecration", siódmy longplay studyjny w swojej karierze. Album ukazał się 27 listopada 2020 roku pod banderą Agonia Records. Na płycie znalazło się dziesięć kompozycji, które zespół zarejestrował w "Tall Pine Records", pod okiem Haldora Grunberga. Mastering wykonał Brad Boatright w "Audiosiege". Obraz na potrzeby okładki namalowała Marta Promińska. Limitowaną edycję wydania CD wieńczy dodatkowy utwór, zatytułowany "Pure Hate" - gościnnie zaśpiewał w nim Killer ze Stillborn.

W 2017 roku z zespołem rozstał się gitarzysta i wokalista Necrosodom. Od tego czasu zastępuje go Skullripper z Embrional.

Venefices przyjedzie z materiałem ze swojej pierwszej EP-ki, pt. "Incubacy". Jej premiera miała miejsce 3 lutego 2023 roku. Składający się z pięciu kompozycji materiał powstał w "Black Lodge".

Venefices tworzą gitarzysta, basista i wokalista Sadist oraz perkusista Desolator - na co dzień obaj grają w Bestial Raids. Oprócz tego, Sadist udziela się w Doombringer, z kolei Desolator od 2017 roku piastuje stanowisko perkusisty w Medico Peste.

Listopadowe koncerty Venefices będą pierwszymi występami grupy na żywo.

W Gdańsku dodatkowo zagra Forbanett, z kolei w Katowicach skład koncertu zasilą Nekkrofukk i Gallower.

10.11 - Gdańsk, "Drizzly Grizzly" (+ Forbanett)
11.11 - Katowice, "Fabryka Porcelany" (+ Nekkrofukk i Gallower)

Komentarze
Dodaj komentarz »