zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 4 października 2023

Cradle of Filth i Wednesday 13 na trzech koncertach w Polsce

14.09.2023 15:19  autor: Verghityax, źródło: WiniaryBookings

Formacje Cradle of Filth, Wednesday 13 i Sick N' Beautiful zapowiedziały trasę koncertową, pod szyldem "Necromantic Fantasies Beyond the Pale 2024". W jej ramach odwiedzą również Polskę. W naszym kraju zaplanowano trzy występy: 12 lutego w Gdańsku, 22 lutego w Warszawie i 23 lutego w Krakowie.

Dyskografię Cradle of Filth zamyka koncertowy album, zatytułowany "Trouble and Their Double Lives". Ukazał się on 28 kwietnia 2023 roku, pod egidą Napalm Records. Na wydawnictwie znalazło się szesnaście wykonań koncertowych pochodzących z różnych występów, które miały miejsce na przestrzeni od 2014 do 2019 roku. Repertuar wzbogacony zostanie o dwie premierowe kompozycje "She Is a Fire" i "Demon Prince Regent" - powstały one już po sesji nagraniowej do "Existence Is Futile". Za produkcję, miksy i mastering odpowiada Scott Atkins.

Cradle of Filth powstał w 1991 roku w Suffolk. W skład weszli Dani Filth na wokalu, Jon Pritchard na basie, Darren Gardner na perkusji oraz bracia Paul i Benjamin Ryan na gitarze i klawiszach. Rok później do grupy dołączył Robin Graves w charakterze drugiego gitarzysty i jako sekstet Brytyjczycy zarejestrowali swoją debiutancką demówkę, pt. "Invoking the Unclean". Wkrótce kapelę opuścił Jon Pritchard, a obowiązki basisty przejął Robin Graves. Jednocześnie na stanowisko drugiego gitarzysty zaangażowany został Paul Allender.

Po podpisaniu kontraktu z Tombstone Records Cradle of Filth rozpoczął pracę nad swoim pierwszym longplayem studyjnym, który miał nosić tytuł "Goetia". Kiedy wytwórnia niespodziewanie zbankrutowała, zabrakło funduszy na opłacenie studia i w rezultacie większość ścieżek z sesji została przez pracowników studia wymazana. "The Principle of Evil Made Flesh" - pierwsze pełnoprawne wydawnictwo grupy, już z Nicholasem Barkerem na perkusji - ujrzał światło dzienne w marcu 1994 roku nakładem Cacophonous Records.

W swojej twórczości Wednesday 13 łączy horror punk z metalem. Amerykański muzyk był wokalistą grup Frankenstein Drag Queens from Planet 13 i Murderdolls, zanim w 2004 roku rozpoczął karierę solową. Od tamtej pory wydał dziewięć albumów studyjnych. Najnowszy, "Horrifier", ukazał się 7 października 2022 roku. Miksami i masteringiem zajął się Brent Clawson, okładkę przygotował Jonny Bush.

Sick N' Beautiful pochodzi z Włoch i gra heavy metal. Obecnie grupa promuje swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Starstruck". Ukazał się on 15 lipca 2022 roku, pod banderą Frontiers Music.

12.02.2024 - Gdańsk, "B90"
22.02.2024 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
23.02.2024 - Kraków, "Studio"

Komentarze
Dodaj komentarz »