zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 4 grudnia 2023

Yoth Iria na "FOAD Fest" w Krakowie

6.10.2023 14:42  autor: Verghityax, źródło: profil FOAD Concept na Facebooku

Do składu "FOAD Fest" w Krakowie dołączyła Yoth Iria, grecka formacja blackmetalowa. Festiwal odbędzie się w dniach 17 i 18 listopada 2023 roku w "Hype Parku". Wcześniej swój udział potwierdziły zespoły Hell Militia, Dead Congregation, Hellfuck, Fyrnask, Altars Ablaze, Zmyrna, Embrional, Sznur, Pandemonium, Cień i Xalpen.

Yoth Iria powołali do życia w 2019 roku Jim Mutilator i The Magus. Ten pierwszy obsługiwał w Rotting Christ gitarę basową i nagrał z zespołem albumy "Thy Mighty Contract", "Non Serviam" i "Triarchy of the Lost Lovers", z kolei The Magus przewodził nieistniejącej już grupie Necromantia.

Obecnie Yoth Iria promuje swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "As the Flame Withers" - wcześniej zespół zarejestrował EP-kę "Under His Sway" i split z grupą Kawir. Na "As the Flame Withers" znalazło się osiem kompozycji, które powstały w "Pentagram Studio". Partie gitary sesyjnie nagrał George Emmanuel, ślady perkusji wbił JV Maelstrom. Premiera płyty miała miejsce 25 stycznia 2021 roku pod banderą Pagan Records.

W 2023 roku The Magus opuścił formację. Wiosną 2024 roku ma się ukazać drugi longplay studyjny projektu.

17-18.11 - Kraków, "Hype Park"
Bilety: 199 zł (I pula do 30 czerwca lub do wyczerpania zapasów) i 249 zł (II pula)

Komentarze
Dodaj komentarz »