zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 1 marca 2024

Within Temptation udostępnia całą zawartość "Bleed Out"

25.10.2023 15:10  autor: Verghityax, źródło: profil Within Temptation na Facebooku

Within Temptation udostępnił całą zawartość swojego ósmego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Bleed Out". Premiera na nośniku fizycznym miała miejsce 20 października 2023 roku, pod egidą Force Music Recordings.

Na zawartość "Bleed Out" składa się jedenaście utworów. Część z nich - "Entertain You", "The Purge", nagrany we współpracy z niemiecką grupą Annisokay "Shed My Skin", "Don't Pray for Me" i "Wireless" - opublikowano wcześniej w formie singli. Miksami zajął się Zakk Cervini, za mastering odpowiada Ted Jensen. Okładkę przygotowała Anato Finnstark.

Lista utworów:

1. We Go to War
2. Bleed Out
3. Wireless
4. Worth Dying For
5. Ritual
6. Cyanide Love
7. The Purge
8. Don't Pray for Me
9. Shed My Skin
10. Unbroken
11. Entertain You

Holenderski Within Temptation powstał w 1996 roku jako The Portal. Założyli go Robert Westerholt, były gitarzysta zespołu The Circle, i jego partnerka, wokalistka Sharon den Adel. Oprócz nich, w utrzymującym się od 2011 roku składzie znajdują się gitarzysta Ruud Jolie, klawiszowiec Martijn Spierenburg, perkusista Mike Coolen i, grający w grupie od początku, basista Jeroen van Veen. Również od 2011 roku Roberta Westerholta na koncertach zastępuje Stefan Helleblad. W twórczości Within Temptation przeważają symfoniczny metal i rock.

Przypominamy, że Within Temptation zapowiedział europejską trasę koncertową, w ramach której odwiedzi również Polskę. Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 25 października 2024 w hali "Atlas Arena" w Łodzi.

Komentarze
Dodaj komentarz »