zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 27 lutego 2024

Spaceslug i Why Bother? na "Skowyt Fest 2023"

3.11.2023 14:58  autor: Verghityax, źródło: profil "Skowyt Fest" na Facebooku

W gdańskim klubie "Bunkier" odbędzie się w dniach 2 i 3 grudnia 2023 roku trzecia edycja "Skowyt Festu". Na scenie zaprezentują się Spaceslug, Why Bother?, Three Eyes of the Void, Datura, Hermopolis, Wąż, Sunday at 9, Asteriae, Kontagion i Soma.

Spaceslug nadal ogrywa swój czwarty longplay studyjny, zatytułowany "Memorial". Jego premiera miała miejsce 10 grudnia 2021 roku. Na albumie znalazło się osiem kompozycji, które zespół zarejestrował w dniach od 19 do 23 maja 2021 roku w "Perlazza Studio". Za miksy i mastering odpowiada Przemysław Wejmann. Okładkę przygotował Maciej Kamuda.

Spaceslug rozpoczął działalność w czerwcu 2015 roku we Wrocławiu. Trio muzyków zarejestrowało materiał na swój debiutancki album, pt. "Lemanis", w ciągu dwóch dni w październiku 2015 roku w "Odbiornik Studio" w Obornikach Śląskich. Produkcją i miksami zajął się Jacek Maciołek.

Why Bother? to trójmiejski projekt Bartosza Borowskiego z Lonker See, Macieja Szkudlarka z Lastryko i Łukasza Kumańskiego z Mulk. W swojej twórczości łączą oni rocka, noise i punka. 9 kwietnia 2021 roku - za sprawą Anteny Krzyku - światło dzienne ujrzał debiutancki album tria, zatytułowany po prostu "Why Bother?". Na płycie znalazło się siedem kompozycji. W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli Joanna Kucharska z Lonker See, Louis Jucker z Coilguns, Paula Rebellato z Rakty, Rafał Jurewicz, Barbara Jackiewicz i Deadly Firend.

W marcu 2022 roku Why Bother? wydał swój drugi album, pt. "II". Obecnie grupa promuje "Musisz umrzeć" - split zrealizowany z Dule Tree. Ukazał się on 11 września 2023 roku.

Three Eyes of the Void to blackmetalowy projekt z Kijowa. Powołali go do życia Dmytro Kvashnin na wokalu, gitarze i basie oraz Alexander Kasiarum na perkusji. Duet zadebiutował EP-ką "The Moment of Storm". Ukazała się ona 4 grudnia 2017 roku.

W 2021 roku Dmytro Kvashnin, obecnie rezydujący w Gdańsku, zaangażował do współpracy nowych muzyków. Do Three Eyes of the Void dołączyli Arek Niziołek na perkusji, Marcin Urban na gitarze i Jakub Milszewski na basie. Obecnie zespół promuje swój pierwszy longplay studyjny, pt. "The Atheist". Miał on premierę 27 października 2023 roku, pod egidą Folter Records.

Datura to warszawska formacja post-metalowa. 1 grudnia 2022 roku kwintet wypuścił swój debiutancką EP-kę, zatytułowaną po prostu "Datura". Składający się z czterech kompozycji materiał zarejestrowany został w "Santa Studio". Miksami i masteringiem zajął się Marcin Rybicki z "Left Hand Studio".

Pierwszego dnia "Skowyt Festu" zagrają Spaceslug, Three Eyes of the Void, Asteriae, Datura i Kontagion. Dnia drugiego wystąpią Why Bother?, Hermopolis, Wąż, Sunday at 9 i Soma.

2-3.12 - Gdańsk, "Bunkier"
Bilety: 59 zł (bilety jednodniowe, I pula), 70 zł (bilety jednodniowe, II pula), 89 zł (karnety, I pula) i 100 zł (karnety, II pula)

Komentarze
Dodaj komentarz »

Zobacz także

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Czy widzisz podobieństwa między muzyką klasyczną a metalem?