zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 16 kwietnia 2024

Towards Hellfire przed Protector w Katowicach

8.11.2023 09:27  autor: Verghityax, źródło: Black Silesia Productions

Zespół Nekkrofukk zmuszony był odwołać swój występ w ramach "Death Ceremony" w Katowicach. Zamiast pomorskiej grupy przed Protector, Azarath, Venefices i Gallower wystąpi Towards Hellfire. Koncert odbędzie się 11 listopada 2023 roku w "Fabryce Porcelany". Dzień wcześniej Protector, Azarath, Venefices i Forbanett zagrają w klubie "Drizzly Grizzly" w Gdańsku.

Towards Hellfire łączy w swojej twórczości black metal z death metalem. 15 kwietnia 2023 roku trio wypuściło swój debiutancki album studyjny, zatytułowany "Death upon the Holy Throne". Na zawartość płyty składa się osiem kompozycji. Miksami i masteringiem zajął się Michał Grabowski. Okładkę przygotował Robert Artur von Ritter.

Protector promuje obecnie swój ósmy longplay studyjny, zatytułowany "Excessive Outburst of Depravity". Ukazał się on 1 lipca 2022 roku, pod banderą High Roller Records. Materiał na zarejestrowany został w sztokholmskim "Studio Humbucker" na przełomie października i listopada 2021 roku. Rolę producenta pełnił Robert Pehrsson. Miksami i masteringiem zajął się Patrick W. Engel. Okładkę przygotował Patrik Tegnander.

W 2011 roku do reaktywacji Protectora doprowadził Martin Missy, który w latach 1987 - 1989 pełnił rolę wokalisty formacji. W roku 2006 założył on w Szwecji grupę Martin Missy and the Protectors, zajmującą się graniem utworów z repertuaru jego macierzystej kapeli. Gdy pięć lat później światło dzienne ujrzała demówka "The Return of Thrash and Madness", wokalista posłużył się nazwą Protector.

Azarath ogrywa "Saint Desecration", siódmy longplay studyjny w swojej karierze. Album ukazał się 27 listopada 2020 roku pod banderą Agonia Records. Na płycie znalazło się dziesięć kompozycji, które zespół zarejestrował w "Tall Pine Records", pod okiem Haldora Grunberga. Mastering wykonał Brad Boatright w "Audiosiege". Obraz na potrzeby okładki namalowała Marta Promińska. Limitowaną edycję wydania CD wieńczy dodatkowy utwór, zatytułowany "Pure Hate" - gościnnie zaśpiewał w nim Killer ze Stillborn.

W 2017 roku z zespołem rozstał się gitarzysta i wokalista Necrosodom. Od tego czasu zastępuje go Skullripper z Embrional.

Venefices przyjedzie z materiałem ze swojej pierwszej EP-ki, pt. "Incubacy". Jej premiera miała miejsce 3 lutego 2023 roku. Składający się z pięciu kompozycji materiał powstał w "Black Lodge".

Venefices tworzą gitarzysta, basista i wokalista Sadist oraz perkusista Desolator - na co dzień obaj grają w Bestial Raids. Oprócz tego, Sadist udziela się w Doombringer, z kolei Desolator od 2017 roku piastuje stanowisko perkusisty w Medico Peste.

Listopadowe koncerty Venefices będą pierwszymi występami grupy na żywo.

10.11 - Gdańsk, "Drizzly Grizzly"
Start: 18:00
Bilety: 129 zł (przedsprzedaż) i 139 zł (w dniu koncertu)

11.11 - Katowice, "Fabryka Porcelany"
Start: 18:00
Bilety: 129 zł (przedsprzedaż) i 139 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »