zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 30 listopada 2023

Pestilence na koncercie w Krakowie

14.11.2023 15:25  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Zespoły Pestilence, Carnation i Bodyfarm zapowiedziały trasę koncertową, pod szyldem "Black Death Over Europe 2024". W jej ramach grupy zagrają również w Polsce. Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 6 kwietnia w krakowskim "Hype Parku".

Pestilence, Ostrawa 2.09.2023, fot. Verghityax
Pestilence, Ostrawa 2.09.2023, fot. Verghityax

Pestilence ogrywa obecnie swój dziewiąty longplay studyjny, zatytułowany "Exitivm". Trafił on do sprzedaży 25 czerwca 2021 roku, za sprawą Agonia Records. Sesja nagraniowa rozpoczęła się w czerwcu 2020 roku w "Pitchnote Productions", gdzie zespół zarejestrował ścieżki wokalu, gitary i basu. Partie perkusyjne Michiel van der Plicht nagrał w swoim domowym studio. Autorem okładki jest Michał "Xaay" Loranc.

Pestilence reaktywował się w 2016 roku po dwuletniej przerwie. Patrick Mameli zaprosił wówczas do współpracy gitarzystę Santiago Doblesa, basistę Tilena Hudrapa i perkusistę Septimiu Harsana. W czwórkę muzycy nagrali materiał na "Hadeon", ósmy longplay studyjny formacji.

Obecnie zespół tworzą, oprócz Patricka Memeliego, gitarzysta Rutger van Noordenburg, perkusista Michiel van der Plicht i basista Roel Kaller.

Pestilence powstał w 1986 roku w holenderskim Enschede z inicjatywy Patricka Mameliego. Pierwszy skład grupy uzupełnili Randy Meinhard na gitarze i Marco Foddis na perkusji. Przez obóz Pestilence przewinęło się wielu muzyków. W tym czasie Patrick Mameli pozostawał jedynym jego stałym członkiem.

Carnation to belgijska formacja deathmetalowa. Obecnie kwintet ogrywa swój trzeci longplay studyjny, pt. "Cursed Mortality". Ukazał się on 3 listopada 2023 roku, pod egidą Season of Mist. Składający się z ośmiu kompozycji materiał powstał w "Project Zero Studio". W utworze "Herald of Demise" gościnnie zagrał na gitarze Andy LaRocque. Na okładce znalazł się obraz nieżyjącego już Mariusza Lewandowskiego.

Deathmetalowy Bodyfarm promować będzie swój piąty longplay studyjny, zatytułowany "Ultimate Abomination". Ścieżki perkusyjne zarejestrowane zostały w "Soundlodge Studios", a wokale i pozostałe instrumenty w "Studio Hilhorst". Miksami i masteringiem zajął się Yarne Heylen. "Ultimate Abomination" trafił do sprzedaży 6 lutego 2023 roku, za sprawą Edged Circle Productions.

6.04.2024 - Kraków, "Hype Park"
Bilety: 99 zł (I pula), 109 zł (II pula) i 120 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »