zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 27 lutego 2024

The Obsessed udostępnia "Stoned Back to the Bomb Age"

2.12.2023 14:55  autor: Verghityax, źródło: profil The Obsessed na Facebooku

Doommetalowy The Obsessed udostępnił "Stoned Back to the Bomb Age", drugi singiel ze swojego piątego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Gilded Sorrow". Wydawnictwo ukaże się 16 lutego 2024 roku, pod egidą Ripple Music.

Na "Gilded Sorrow" znajdzie się dziewięć kompozycji. Za produkcję i miksy odpowiada Frank Marchand. Masteringiem zajął się Alan Douches.

"Gilded Sorrow" to pierwsze dokonanie The Obsessed z Jasonem Taylorem na gitarze rytmicznej i Chrisem Anglebergerem na basie.

Lista utworów:

1. Daughter of an Echo
2. It's Not OK
3. Realize a Dream
4. Gilded Sorrow
5. Stoned Back to the Bomb Age
6. Wellspring - Dark Sunshine
7. Jailine
8. Yen Sleep
9. Lucky Free Nice Machine

The Obsessed powstał w 1976 roku, przez cztery pierwsze lata posługując się nazwą Warhorse. Grupę utworzyli Scott "Wino" Weinrich, Billy Beam, Mark Laue, Jeff Urban i Robert Krug. W ciągu dekady muzycy zarejestrowali kilka demówek, a skład kapeli zmieniał się wielokrotnie - tylko Scott Weinrich pozostał na stanowisku gitarzysty i wokalisty. W 1985 roku The Obsessed nagrał materiał na swój pierwszy album. Rolę basisty nadal pełnił Mark Laue, z kolei za perkusją zasiadł Ed Gulli. Po roku formacja zawiesiła działalność. Płyta, która miała się ukazać nakładem Metal Blade Records, ostatecznie doczekała się premiery dopiero w 1990 roku, pod szyldem Hellhound Records. Wtedy też zespół dokonał reaktywacji. Do Weinricha dołączyli Scott Reeder na basie i Greg Rogers na perkusji. W nadchodzących latach The Obsessed zrealizowali dwa longplaye studyjne: "Lunar Womb" w 1991 roku i "The Church Within" w 1994 roku. W roku 1995 grupa rozpadła się po raz kolejny.

The Obsessed reaktywował się w 2012 roku, aby zagrać na kilku festiwalach, w tym na "Roadburn Festival". Kolejny powrót doszedł do skutku w 2016 roku. Formacja podpisała kontrakt z Relapse Records, pod której egidą światło dzienne ujrzał czwarty longplay studyjny doommetalowców: "Sacred". Obecnie The Obsessed tworzą Scott "Wino" Weinrich na gitarze i wokalu, Brian Costantino na perkusji, Chris Angleberger na basie i Jason Taylor na drugiej gitarze.

Tagi: The Obsessed
Komentarze
Dodaj komentarz »