zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 27 maja 2024

Defying wróci z albumem "Wadera"

7.01.2024 15:34  autor: Verghityax, źródło: profil Defying na Facebooku

Post-metalowy Defying zapowiedział premierę swojego drugiego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Wadera". Wydawnictwo trafi do sprzedaży 23 lutego 2024 roku za sprawą włoskiej wytwórni These Hands Melt. Jednocześnie do sieci trafił utwór "Tempus Infaustum".

Na "Waderze" znajdzie się dziesięć kompozycji. Miksami i masteringiem materiału zajął się Filip Hałucha w "Heinrich House Studio". Okładkę wykonał Paweł Siemaszko, basista grupy.

"Wadera" to album koncepcyjny inspirowany polskim horrorem "Wilczyca" z 1983 roku, w reżyserii Marka Piestraka. Film powstał na motywach opowiadania "Wadera" Jerzego Gierałtowskiego z 1977 roku.

Zespół komentuje: "Słowo wadera wywodzi się ze słownictwa myśliwskiego i oznacza wilczycę. Aby zachować XIX-wieczny klimat, album został nagrany przy użyciu tradycyjnego sprzętu i mikrofonów - bez użycia jakichkolwiek wtyczek czy sampli. Wykorzystaliśmy także ponad stuletnie instrumenty, takie jak cytra czy róg myśliwski. Założeniem było, aby 'Wadera' brzmiała jak stara taśma filmowa".

Lista utworów:

1. Tempus Infaustum
2. ...miast cichać szemrają...
3. The Fugue
4. Incomprehensibly Woken
5. The Acquaintance Shade
6. The Lurking Spectres
7. Cremaberis Igne AeternoI
8. Reluctant to the Grave
9. Misbegotten
10. Quietus

Defying pochodzi z Olsztyna i gra progresywny post-metal. Po zrealizowaniu kilku demówek zespół zadebiutował w 2014 roku albumem koncepcyjnym "Nexus Artificial", którego tematyka dotyczyła genezy człowieka. Dwa lata później muzycy weszli do studia, aby zarejestrować materiał na EP-kę "The Splinter of Light We Misread". Na krążku znalazły się cztery utwory, w tym cover "New Dawn Fades" Joy Division.

Tagi: Defying
Komentarze
Dodaj komentarz »