zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 25 czerwca 2024

Tankograd, Chainsword i Aborcja w "Underground Pub"

8.01.2024 14:59  autor: Verghityax, źródło: profil Chainsword na Facebooku

Thrashmetalowy zespół Aborcja zapowiedział koncert z okazji drugiej rocznicy rozpoczęcia działalności. Odbędzie się on 26 stycznia 2024 roku w "Underground Pub" w Rzeszowie. Oprócz gospodarzy wydarzenia, na scenie zaprezentują się Tankograd, Chainsword i Necromantic.

Stołeczny Tankograd nadal promuje swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Klęska". Materiał powstał w "Nebula Studio". W sesji gościnnie wziął udział Piotr Zin z Dopelord. Za miksy odpowiada Haldor Grunberg z "Satanic Audio", okładkę przygotował Maciej Kamuda. Płyta ukazała się 17 września 2021 roku, za sprawą Piranha Music.

Tankograd zadebiutował 2 lutego 2019 roku albumem "Totalitarian". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży dzięki Godz Ov War Productions.

Chainsword promuje obecnie swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Blightmarch". Premiera wydawnictwa miała miejsce 27 lutego 2021 roku za sprawą Godz Ov War Productions. Na płycie znalazło się dziesięć kompozycji. Partie gitar, basu i wokalu powstały w "Primate 666 Studio", ścieżki perkusyjne zarejestrowano w "Nebula Studio". Miksy i mastering wykonał Haldor Grunberg z "Satanic Audio". W utworze tytułowym gitarowe solo gościnnie zagrał Seru z Belzebong. Okładkę przygotował Wilson German Arrieta.

Chainsword to warszawski kwintet, w skład którego wchodzą muzycy związani z takimi zespołami jak Virulent Scourge, Sun No More, Licorea i Tankograd. Debiutancki singiel Chainsword, pt. "Faceless Tormentor", ujrzał światło dzienne w 2018 roku.

Grupę Aborcja tworzą Kamil Guzek na wokalu, Wojciech Bednarczyk na gitarze, Kacper Szymczycha na basie i Albert Gawin na perkusji. W kwietniu 2022 roku kwartet zadebiutował singlem "Pola". Obecnie zespół ogrywa swoją pierwszą EP-kę, pt. "Zaburzenia". Ukazała się ona 29 marca 2023 roku.

26.01 - Rzeszów, "Underground Pub"
Start: 18:30
Bilety: 30 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »