zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 24 kwietnia 2024

Guantanamo Party Program i Las Trumien charytatywnie

11.01.2024 20:55  autor: Verghityax, źródło: profil Lasu Trumien na Facebooku

W klubie "Liverpool" we Wrocławiu odbędzie się 14 stycznia 2024 roku charytatywny koncert, pod szyldem "Paws Unleashed". Dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na Wrocławskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt Ekostraż. Na scenie zaprezentują się Guantanamo Party Program, Las Trumien, MuN i Thvn.

Guantanamo Party Program promuje wydany 5 listopada 2022 roku album, zatytułowany "IV". Ukazał się on za sprawą Arcadian Industry. Formację założyli w 2006 roku muzycy udzielający się wcześniej w grupach Lost Road, Bonito, Wojtyła i Poltergeist. W pierwszych latach istnienia styl zespołu ewoluował w kierunku mieszanki post-hardcore'u i sludge'u. Po nagraniu debiutanckiego, wydanego w 2010 roku albumu, zatytułowanego po prostu "Guantanamo Party Program", znanego też jako "I", nastąpiła zmiana na stanowisku jednego z dwóch gitarzystów. Obecnie grupę tworzą: Dariusz Liboski, Wojciech Feret, Jakub Przybyłek, Grzegorz Sontowski oraz, jako najnowszy nabytek, Grzegorz Dygoń z zespołu Lie After Lie.

Las Trumien ogrywa obecnie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Głód zabijania". Ukazał się on 24 marca 2023 roku, pod egidą Piranha Music. Na płycie znalazło się dziesięć kompozycji. Okładkę przygotował Maciej Kamuda.

Las Trumien to formacja, w której skład wchodzą wokalista Mentor i nieistniejącego już J.D. Overdrive, były gitarzysta o.d.r.a oraz sekcja rytmiczna Sicphorm.

Wrocławska grupa MuN promować będzie swój czwarty longplay studyjny, zatytułowany "Nhemis". Premiera płyty odbyła się 12 kwietnia 2023 roku. Jeszcze przed sesją nagraniową do "Nhemis" do zespołu dołączyli gitarzyści Wojtek Szukszto i Tomasz Stodolny. Składający się z ośmiu kompozycji materiał został zarejestrowany w "Mustache Ministry Studio".

Na swoim drugim longplayu, zatytułowanym "Opia", formacja poszerzyła brzmienie o wokale. Pierwszy album, pt. "Axis Mundi", zespół zrealizował jako instrumentalne trio.

Thvn nadal ogrywa swój debiutancki album, zatytułowany "Pleśń". Płyta trafiła do sprzedaży 10 lipca 2020 roku. Na jej zawartość składa się osiem kompozycji, które zespół zarejestrował w "Tranzystor Studio", pod okiem Piotra Semirasa. Producent zajął się również miksami i masteringiem. Okładkę przygotował Bjorn Grasses z Grasenstyle Blood Artworks.

14.01 - Wrocław, "Liverpool"
Start: 19:00
Bilety: 50 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »