zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 13 kwietnia 2024

Betrayer i Hell-Born w "Rude Boy Club"

4.02.2024 09:56  autor: Verghityax, źródło: Dark Soul Productions

Formacje Betrayer, Hell-Born, Baalzagoth, Okult i Hadesalia zapowiedziały wspólny koncert, pod szyldem "Summoning the Ancient Ones". Odbędzie się on 17 lutego 2024 roku w "Rude Boy Club" w Bielsku-Białej.

Dyskografię Betrayer zamyka "Scaregod", trzeci longplay studyjny w dorobku grupy i drugi po reaktywacji, która miała miejsce w 2012 roku. Na płycie znalazło się dziewięć kompozycji, w tym nagrany na nowo "Acrid Blood", który pierwotnie znalazł się na demówce "Necronomical Exmortis". Premiera płyty odbyła się 1 czerwca 2018 roku za sprawą Mystic Production.

Betrayer to przedstawiciele starej gwardii polskiego death metalu. Zespół powstał w 1989 roku w Słupsku, jego skład utworzyli Molly na wokalu i perkusji, Moris i Northon na gitarach oraz Maciej Różański na basie. Rok później światło dzienne ujrzało demo, pt. "Forbidden Personality". Wkrótce Macieja Różańskiego na stanowisku basisty zastąpił Berial, który przejął także obowiązki wokalne.

W 1991 roku Betrayer zarejestrował materiał na drugą demówkę, pt. "Necronomical Exmortis". Wkrótce potem Moris popełnił samobójstwo, nowym gitarzystą został Ripper. W 1992 roku kapela wystąpiła na festiwalu w Jarocinie, po którym w wyniku konfliktu z zespołu odszedł Northon. Po długich poszukiwaniach Betrayer znalazł nowego gitarzystę w osobie Marcina Rojewskiego i w tym składzie wydał longplaya, pt. "Calamity". Płyta ukazała się pod banderą Nuclear Blast i była, obok "The Ultimate Incantations" Vader, jedną z pierwszych wydanych przez polski zespół na szeroką skalę. W 1995 roku Betrayer zakończył działalność.

Hell-Born nadal ogrywa swój szósty longplay studyjny, pt. "Natas Liah". Jego premiera miała miejsce 26 stycznia 2021 roku, pod egidą Odium Records. Sesja nagraniowa do "Natas Liah" rozpoczęła się pod koniec maja 2020 roku w tczewskim "Creme de la Creme Studio". Na zawartość płyty składa się dziewięć kompozycji. W jednej z nich, pt. "Blakk Metal", gościnnie zaśpiewał Nergal, który w 1996 roku użyczył głosu na potrzeby debiutanckiej EP-ki Hell-Born. W kompozycji "Uroboros" solówkę gitarową dograł Jacek Langowski z grupy Czarne Kwiaty. Masteringiem materiału zajął się Haldor Grunberg.

1 lutego 2024 roku Hell-Born wypuścił splita z Devilpriest, zatytułowanego "The Works of Sin". Na potrzeby wydawnictwa oba zespoły dostarczyły po cztery kompozycje.

Hell-Born zreformował się w kwietniu 2019 roku. Do Baala Ravenlocka, Lesa i Jeffa dołączył perkusista Diabolizer, udzielający się na co dzień w Moloch Letalis, Throneum i Mordhell.

Baalzagoth przyjedzie z materiałem ze swojego pierwszego longplaya studyjnego, pt. "Morbid Persecutions". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 15 kwietnia 2022 roku, za sprawą Mara Production. Sesja nagraniowa odbyła się w "Heinrich House Studio", w okresie od stycznia do kwietnia 2022 roku. Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Filip Hałucha.

Baalzagoth powstał w 2019 roku. Kwintet zadebiutował EP-ką, zatytułowaną "God Delusion". Z myślą o wydawnictwie zespół przygotował dwie autorskie kompozycje oraz cover "For Whom the Bell Tolls" Metalliki. Sesja odbyła się w szczecińskim "Stobno Records". "God Delusion" ukazał się 24 grudnia 2019 roku.

Okult to czeski zespół deathmetalowy. Obecnie grupa ogrywa swój trzeci longplay studyjny, pt. "Postmortal Interrogation". Ukazał się on 11 listopada 2022 roku.

Hadesalia pochodzi z Gliwic i wykonuje mieszankę death i thrash metalu. W listopadzie 2023 roku kapela zadebiutowała demówką "A Morte Defecata".

17.02 - Bielsko-Biała, "Rude Boy Club"
Bilety: 80 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »