zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 24 lutego 2024

Icon of Evil wróci z albumem "Locust Cathedral"

9.02.2024 15:24  autor: Verghityax, źródło: profil Icon of Evil na Facebooku

Wrocławski Icon of Evil zapowiedział premierę swojego drugiego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Locust Cathedral". Ukaże się on na przełomie wiosny i lata 2024 roku, pod egidą Selfmadegod Records. Jednocześnie do sieci trafił "Verge of Collapse", pierwszy utwór z nadchodzącego wydawnictwa.

Materiał na "Locust Cathedral" zarejestrowany został w "Soundscope Recording Studio", pod okiem Jarka Wysockiego. Okładkę przygotował Folgin, basista grupy. Jest to pierwsze dokonanie Icon of Evil z Marcinem Hendzlikiem z Heresy Denied na wokalu - zastąpił on na tym stanowisku Mokrego.

Dyskografię Icon of Evil zamyka EP-ka, zatytułowana po prostu "Icon of Evil". Ukazała się ona 1 maja 2020 roku za sprawą Selfmadegod Records. Na EP-ce znalazły się dwie kompozycje, które zespół zarejestrował we wrocławskim "Soundscope Recording Studio" zimą 2017 roku. Produkcją i miksami zajął się Jarek Wysocki.

Zespół rozpoczął działalność w 2000 jako Evil, by jedenaście lat później zmienić nazwę na Icon of Evil. Z dawnego składu w grupie pozostali Mokry na wokalu, Folgin na basie i Dżizes na gitarze. Pierwszym dokonaniem pod nowym szyldem był split z formacją The Bold and the Beautiful, który ukazał się jeszcze w 2011 roku. W kolejnych latach Icon of Evil wypuścił jeszcze longplay studyjny "Syfilis Mentalis" oraz split z The Dead Goats.

Tagi: Icon of Evil
Komentarze
Dodaj komentarz »