zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 14 kwietnia 2024

Destroyer 666 i Dom Zły na "Metal Mine Festival"

18.02.2024 09:37  autor: Verghityax, źródło: profil "Metal Mine" na Facebooku

Do składu szóstej edycji "Metal Mine Festival" dołączyły zespoły Destroyer 666, Dom Zły, In the Name of God i Serpents. Wcześniej swój udział potwierdziły Watain, Vomitory, Furia, Obscure Sphinx, Mephorash, Gutalax, Nytt Land, Hideous Divinity, Bipolar Architecture, polska Arkona, Morrath, Pleń, Sewer Dwellers i Trylion. Festiwal odbędzie się w dniach od 22 do 24 sierpnia 2024 roku na terenie "Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia" w Wałbrzychu.

Destroyer 666, Warszawa 10.11.2019, fot. Łukasz "Luxus" Marciniak
Destroyer 666, Warszawa 10.11.2019, fot. Łukasz "Luxus" Marciniak

Destroyer 666 nadal ogrywa swój szósty longplay studyjny, pt. "Never Surrender". Premiera wydawnictwa miała miejsce 2 grudnia 2022 roku, pod egidą Season of Mist. Sesja nagraniowa odbyła się w hiszpańskim "Moontower Studios" i zajęła muzykom trzydzieści pięć dni. Praca dobiegła końca w czerwcu 2021 roku. Za produkcję odpowiada Javi Felez. Jest to pierwsze dokonanie grupy z Kevem Desecratorem na stanowisku perkusisty - dołączył on do formacji w 2020 roku.

Destroyer 666 powstał w 1994 roku. Jedynym stałym członkiem kapeli pozostaje gitarzysta i wokalista K.K. Warslut. Zespół - ówcześnie z Chrisem Volcano na perkusji - nagrał we wrześniu 1994 roku swoją debiutancką demówkę, zatytułowaną "Six Songs with the Devil". W ciągu paru lat Australijczycy wypuścili EP-kę "Violence Is the Prince of This World" i longplaya "Unchain the Wolves", oba wydane przez Modern Invasion Music. Od czasu drugiego longplaya, pt. "Phoenix Rising", Destroyer 666 związany jest z wytwórnią Season of Mist.

Dom Zły promować będzie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Ku pogrzebaniu serc". Ukazał się on 1 lutego 2024 roku za sprawą Arcadian Industry. Sesja nagraniowa miała miejsce w "Mustache Ministry Studio", pod nadzorem Marcina Klimczaka. W utworze "Błękit" gościnnie wystąpił Maciej Cesarczyk z Clairvoyance. Intro, pt. "Anafora", stworzyła Moriah Woods. Masteringiem zajął się Tim De Gieter. Okładkę przygotowała Patrycja Podkościelny, gdańska ilustratorka i litografka.

Dom Zły wydał 11 czerwca 2019 roku swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Rytuał". Sesja nagraniowa odbyła się w listopadzie i grudniu 2018 roku w "Mustache Ministry Studio", pod okiem Marcina Klimczaka, który odpowiada również za miksy i mastering. Część repertuaru została potem nagrana na nowo z powodu rozstania z wokalistą Krzysztofem Dziakiem. Zastąpiła go Ania Truszkowska.

Thrashmetalowy In the Name of God pochodzi z Wałbrzycha i powstał w 2009 roku. W 2017 roku zespół wydał swój trzeci album, zatytułowany "We Are the War". Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Piotr Tyrka, ówczesny basista grupy. Obecnie kapelę tworzą Jeff Jeffrey Hardy na perkusji, Grzegorz Sparta na wokalu, Mateusz Widełka i Artur Cierpicki na gitarze oraz Jakub Patynko na basie.

Szczeciński Serpents łączy w swojej twórczości metalcore z elektroniką. W lipcu 2023 roku grupa udostępniła swój debiutancki singiel, pt. "Tangled". Od tego momentu światło dzienne ujrzały jeszcze trzy single: "Self-Made Suffering", "Hourglass" i "The Void".

Karnety trzydniowe na "Metal Mine Festival" nabyć można w cenie 283,50 zł. Koszt karnetu z dostępem do pola namiotowego to 325,50 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »