zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 14 kwietnia 2024

Teledysk do "Like Father, Like Son" Rotting Christ

21.02.2024 14:48  autor: Verghityax, źródło: Season of Mist

Rotting Christ udostępnił teledysk do utworu "Like Father, Like Son" ze swojego czternastego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Pro Xristoy". Wydawnictwo ukaże się 24 maja 2024 roku, pod egidą Season of Mist.

Na "Pro Xristoy" znajdzie się dziesięć kompozycji - limitowana edycja wydawnictwa wzbogacona zostanie o dwie dodatkowe. Materiał powstał w "Deva Soundz Studios" w Atenach. Na okładce znajdzie się obraz zatytułowany "Zniszczenie", jedno z pięciu płócien Thomasa Cole'a, które zrealizował w ramach cyklu "Dzieje imperium".

Lista utworów:

1. Pro Xristoy
2. The Apostate
3. Like Father, Like Son
4. The Sixth Day
5. La Lettera Del Diavolo
6. The Farewell
7. Pix Lax Dax
8. Pretty World, Pretty Dies
9. Yggdrasil
10. Saoirse
11. Primal Resurrection (Bonus Track)
12. All for One (Bonus Track)

W kwietniu 2022 roku Rotting Christ wypuścił samodzielny singiel, zatytułowany "Holy Mountain". Sesja nagraniowa odbyła się w "Deva Soundz Studios". Miksami zajął się Fotis Benardo, za mastering odpowiada George Neratzis. W utworze gościnnie zaśpiewał Lars Nedland z Borknagar.

Działalność muzyczną bracia Sakis i Themis Tolisowie rozpoczęli w zespole Black Church, założonym przez Jima Mutilatora. W 1987 roku formacja przeistoczyła się w Rotting Christ. Debiutancka demówka, pt. "Leprosy of Death", zarejestrowana została na magnetofonie w salce prób zespołu i ujrzała światło dzienne w 1988 roku. Trzy lata później do składu dołączył Magus z grupy Necromantia i Grecy wypuścili swą przełomową EP-kę, zatytułowaną "Passage to Arcturo". Po podpisaniu kontraktu z Osmose Productions, Rotting Christ pojechał w grudniu 1993 roku w europejską trasę koncertową u boku Immortal i Blasphemy. Miesiąc wcześniej do sprzedaży trafił pierwszy longplay studyjny kapeli - "Thy Mighty Contract".

W 1996 roku z Rotting Christ rozstał się basista i główny tekściarz - Jim Mutilator. Na kolejnych albumach zespół eksperymentował z gothic metalem, by w roku 2000 za sprawą longplaya "Khronos" powrócić do cięższych brzmień.

Komentarze
Dodaj komentarz »