zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 14 kwietnia 2024

Toxikull i Venator zagrają w Krakowie

22.02.2024 14:49  autor: Verghityax, źródło: Helicon Metal Promotions

Formacje Toxikull i Venator zapowiedziały europejską trasę koncertową, w ramach której odwiedzą również Polskę. Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 6 kwietnia 2024 roku w klubie "Żaczek" w Krakowie.

Toxikull promować będzie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Under the Southern Light". Wydawnictwo trafi do sprzedaży 23 lutego 2024 roku, pod egidą Dying Victims Productions. Składający się z dziesięciu kompozycji materiał zarejestrowany został w "The Pentagon Audio Manufacturers". Za mastering odpowiada Bart Gabriel.

Toxikull pochodzi z Portugalii i wykonuje mieszankę heavy i speed metalu. Grupa powstała w 2016 roku, porzucając wówczas swą poprzednią nazwę: Toxic Room. W skład zespołu weszli Antim "The Viking" na basie i wokalu, Lex "Thunder" Costa na gitarze i wokalu, Sandmaster na drugiej gitarze i The Lorke na perkusji. Jeszcze w 2016 roku światło dzienne ujrzał pierwszy album Portugalczyków, zatytułowany "Black Sheep".

Austriacy z heavymetalowego Venatora przyjadą z materiałem ze swojego longplaya studyjnego, pt. "Echoes from the Gutter". Trafił on do sprzedaży 25 lutego 2022 roku, pod egidą Dying Victims Productions. Na płycie znalazło się dziewięć kompozycji. Okładkę przygotował Johannes Huemer, wokalista grupy.

Venator powstał w 2016 roku w Linzu. Formację od początku tworzą Johannes Huemer na wokalu, Leon Ehrengruber na gitarze prowadzącej, Anton Holzner na gitarze rytmicznej, Stefan Glasner na basie i Jakob Steidl na perkusji. Debiut kwintetu, EP-ka "Paradiser", ukazał się cztery lata później.

Krakowski koncert Toxikull i Venator otworzą rodzime formacje: Hellhaim i Pursuer.

6.04 - Kraków, "Żaczek"
Start: 19:00
Bilety: 69 zł (przedsprzedaż) i 80 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »