zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 14 kwietnia 2024

Adorior na siódmej edycji "Black Silesia Festival"

23.02.2024 14:51  autor: Verghityax, źródło: Black Silesia Productions

Do składu siódmej edycji "Black Silesia Festival" dołączył brytyjski Adorior - będzie to pierwsza wizyta zespołu w Polsce. Wcześniej swój udział potwierdziły Cirith Ungol, Whiplash i Night Demon. Festiwal odbędzie się w dniach 14 i 15 czerwca 2024 roku na terenie grodu rycerskiego w Byczynie.

Adorior powstał w 1994 roku w Sutton, łącząc w swej twórczości black i death metal. Grupę założyli T. Slutsodomizer na gitarze, Jaded Lungs na wokalu, Chris Nunravager na basie i Paul Elvidge na perkusji. Dwa lata później kwartet wypuścił swoją debiutancką demówkę, zatytułowaną "Beyond the Distant Blue". W 1998 roku światło dzienne ujrzał "Like Cutting the Sleeping" - pierwszy longplay Adorior. Wkrótce potem z kapelą rozstał się Paul Elvidge.

W kolejnych latach formacja prowadziła umiarkowaną działalność koncertową i wydawniczą. W 2001 roku na stanowisko bębniarza zaangażowany został D. Molestor, a w roku 2004 dokooptowano drugiego gitarzystę w osobie T. Kaosa. Jako kwintet muzycy weszli do "Necromorbus Studio", aby tam zarejestrować materiał na swój drugi - i jak dotąd ostatni - album, pt. "Author of Incest". Ukazał się on 30 września 2005 roku, pod banderą Agonia Records.

Obecnie Adorior tworzą Jaded Lungs na wokalu, T. Slutsodomizer i S. Assassinator na gitarze, D. Molestor na perkusji i R.C. na basie.

Komentarze
Dodaj komentarz »