zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 19 maja 2024

Koncertowa premiera albumu "Wadera" Defying

27.02.2024 09:58  autor: Verghityax, źródło: profil Defying na Facebooku

Post-metalowy Defying zapowiedział koncertową premierę swojego drugiego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Wadera". Wydarzenie odbędzie się 16 marca 2024 roku w klubie "Scena Zgrzyt" w Olsztynie. Zagrają również formacje Gorycz i Datura.

"Wadera" ukazała się 23 lutego 2024 roku za sprawą włoskiej wytwórni These Hands Melt. Z myślą o wydawnictwie Defying przygotował dziesięć kompozycji. Miksami i masteringiem materiału zajął się Filip Hałucha w "Heinrich House Studio". Okładkę wykonał Paweł Siemaszko, basista grupy. "Wadera" to album koncepcyjny inspirowany polskim horrorem "Wilczyca" z 1983 roku, w reżyserii Marka Piestraka. Film powstał na motywach opowiadania "Wadera" Jerzego Gierałtowskiego z 1977 roku.

Defying pochodzi z Olsztyna i gra progresywny post-metal. Po zrealizowaniu kilku demówek zespół zadebiutował w 2014 roku albumem koncepcyjnym "Nexus Artificial", którego tematyka dotyczyła genezy człowieka. Dwa lata później muzycy weszli do studia, aby zarejestrować materiał na EP-kę "The Splinter of Light We Misread". Na krążku znalazły się cztery utwory, w tym cover "New Dawn Fades" Joy Division.

Zespół Gorycz promować będzie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Kamienie". Ukazał się on 4 listopada 2022 roku, pod egidą Pagan Records. Materiał zarejestrowany został w "Nebula Studio".

Gorycz powstała w 2016 roku z inicjatywy gitarzysty Przemysława Grabowskiego i wokalisty Tomasza Kuklińskiego z Aeon. Skład uzupełnili muzycy Non Opus Dei: basista Krzysztof Górski i perkusista Wojciech Błaszkowski. Debiutancki album, pt. "Piach", trafił do sprzedaży 2 listopada 2018 roku pod egidą Pagan Records.

Datura to warszawska formacja post-metalowa. 1 grudnia 2022 roku kwintet wypuścił swój debiutancką EP-kę, zatytułowaną po prostu "Datura". Składający się z czterech kompozycji materiał zarejestrowany został w "Santa Studio". Miksami i masteringiem zajął się Marcin Rybicki z "Left Hand Studio".

16.03 - Olsztyn, "Scena Zgrzyt"
Start: 19:00
Bilety: 50 zł (przedsprzedaż) i 60 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »