zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 20 lipca 2024

Czort, Kalt Vindur i Leash Eye w Bielsku-Białej

25.03.2024 15:03  autor: Verghityax, źródło: Bloodstock Metal 2 the Masses Poland

Zespoły Czort, Kalt Vindur, Leash Eye, Waśń, Yllgen, Aversja i Semprah zagrają koncert 26 kwietnia 2024 roku. Odbędzie się on w bielskim "Rude Boy Club", pod auspicjami "Bloodstock Metal 2 the Masses Poland".

Czort zadebiutował w styczniu 2018 roku albumem "Czarna Ewangelia". Dwa premierowe utwory blackmetalowej formacji ukazały się 1 listopada 2019 roku na splicie z zespołami Dagorath, Occultum i Mordhell, zatytułowanym "Under the White Flame". "Apostoł", drugi longplay studyjny grupy, wydany został w kwietniu 2020 roku.

9 września 2022 roku Czort wypuścił split razem z grupą Angrrsth. Wydawnictwo, zatytułowane "W czeluść", ukazało się za sprawą Godz Ov War Productions i Under the Sign of Garazel Productions. Na potrzeby splita każdy z zespołów przygotował po dwie kompozycje. Miksami i masteringiem materiału zajął się Maciej Marendowski.

Kalt Vindur promować będzie swój trzeci longplay studyjny, pt. "Magna Mater". Jego premiera miała miejsce 26 stycznia 2024 roku, pod egidą The Circle Music. Na potrzeby wydawnictwa zespół przygotował siedem kompozycji. Sesja nagraniowa odbyła się w "Regnat Audio Studio" w Cieklinie. Miksami i masteringiem zajął się Krzysztof Kokosiński. Okładkę namalował Maciej Kamuda.

Kalt Vindur powstał w 2015 roku. Zespół gra mieszankę doom i black metalu. Debiutancki album grupy, zatytułowany "Delusions", ukazał się 10 października 2017 roku.

Leash Eye nadal ogrywa swój piąty longplay studyjny, zatytułowany "Busy Night, Hazy Days". Wydawnictwo miało swoją premierę 12 marca 2022 roku. Na płycie znalazło się dziewięć utworów, które zespół zarejestrował w "Santa Studio". Miksami i masteringiem zajął się Mikołaj Kiciak. W sesji gościnnie udział wzięły Margo z grupy Moyra oraz Monika Urlik. Okładkę przygotowała Martyna Sekulak.

W sierpniu 2016 roku zespół ogłosił, że nowym frontmanem został Łukasz Podgórski z thrashmetalowego War-Saw. Poprzedni wokalista, Sebastian Pańczyk, odszedł z Leash Eye w sierpniu 2014 roku, kierując się względami rodzinnymi. W roku 2017 po dwunastu latach współpracy z kapelą rozstał się perkusista Łukasz Konarski. Na jego miejsce zaangażowany został Marcin Bidziński z Goat Force One.

Blackmetalowa Waśń ogrywa obecnie materiał ze swojego pierwszego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Ciemną doliną". Jego premiera miała miejsce 29 września 2023 roku, pod banderą Via Nocturna.

Metalowy Yllgen promuje obecnie studyjną EP-kę, zatytułowaną "Peak of Ignorance". Ukazała się ona 22 stycznia 2024 roku. Znalazły się na niej cztery kompozycje - trzy z nich opublikowano wcześniej w formie singli.

Groovemetalowa Aversja ma na swoim koncie debiutancki album, zatytułowany "Odium". Ujrzał on światło dzienne 31 marca 2023 roku. Składający się z siedmiu utworów materiał powstał w "Heinrich House Studio".

Semprah to zespół z Bielska-Białej wykonujący melodyjny death metal. W grudniu 2020 roku grupa zadebiutowała singlem "Liar". Obecnie kwintet ogrywa swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Infernal Claws". Znalazło się na nim osiem kompozycji, które muzycy zarejestrowali w "Huge Studio". Realizacją nagrań zajął się Bartosz Góra. W utworze "Pokój 213" gościnnie zaśpiewała Dominika Kamińska z Damnation of Gods. "Infernal Claws" ukazał się 17 listopada 2023 roku.

26.04 - Bielsko-Biała, "Rude Boy Club"
Bilety: 35 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »