zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 21 kwietnia 2024

Ill Nino na dwóch koncertach w Polsce

2.04.2024 15:01  autor: Verghityax, źródło: WiniaryBookings

Amerykańska formacja Ill Nino wyruszy w trasę, pod szyldem "25 Years of Latin Metal". W jej ramach zespół zagra w Polsce: 28 sierpnia 2024 roku w Poznaniu i 29 sierpnia w Warszawie.

Ill Nino pracuje obecnie nad materiałem na swój ósmy longplay studyjny, którego tytuł roboczy to "IllMortals". Pierwotnie płyta miała się ukazać w maju 2022 roku, zamiast tego grupa wypuściła singiel "This Is Over". Premierę wydawnictwa przesunięto na bliżej nieokreśloną przyszłość.

W styczniu 2019 roku perkusista Dave Chavarri usunął z kapeli wokalistę Cristiana Machado oraz gitarzystów Ahrue Lustera i Diego Verduzco. Na ich miejsce zatrudnił Marcosa Leala z Shattered Sun, Jesa De Hoyos z Sons of Texas i Salvadore'a Domingueza. Ponadto do formacji powrócił Daniel Couto. W odpowiedzi Machado, Luster i Verduzco złożyli pozew przeciwko Chavarriemu, oskarżając go między innymi o malwersacje finansowe. Po roku zwaśnione strony zawarły ugodę, na mocy której Dave Chavarri mógł kontynuować karierę pod szyldem Ill Nino. Machado, Luster i Verduzco powołali do życia zespół Lions at the Gate.

W 2021 roku z Ill Nino rozstał się Jes De Hoyos. Jego miejsce na gitarze zajął Marc Rizzo, powracając tym samym do grupy po osiemnastu latach przerwy.

Kapela powstała w 1998 roku jako El Nino z inicjatywy Dave'a Chavarriego, byłego perkusisty Pro-Pain. Po kilku przetasowaniach personalnych wykrystalizował się stabilny skład z Cristianem Machado na wokalu, Markiem Rizzo i Jardelem Paisante na gitarze, Lazaro Piną na basie, Davem Chavarrim na bębnach i Rogerem Vasquezem na perkusjonaliach. Ponadto grupa przemianowała się na Ill Nino. We wrześniu 2001 roku światło dzienne ujrzał pierwszy longplay zespołu, pt. "Revolution Revolución".

28.08 - Poznań, "2progi"
Bilety: 109 zł

29.08 - Warszawa, "Hydrozagadka"
Bilety: 109 zł

Tagi: Ill Nino
Komentarze
Dodaj komentarz »