zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 19 maja 2024

Final Gasp po raz pierwszy w Polsce

11.04.2024 19:53  autor: Verghityax, źródło: Disco Hospital Booking

Amerykańska formacja Final Gasp po raz pierwszy odwiedzi Polskę w ramach swojej trasy po Europie. Występ odbędzie się 14 kwietnia 2024 roku w klubie "Hydrozagadka" w Warszawie. Koncert otworzą rodzime formacje: Pale Path i Datura.

Final Gasp łączy w swojej twórczości rocka gotyckiego z metalem i punkiem. Grupa pochodzi z Bostonu. W jej skład wchodzą Jake Murphy na gitarze i wokalu, James Forsythe i Peter Micanovic na gitarze, Sean Rose na basie, Eric Lester na perkusji i Alex Consentino na klawiszach. W maju 2019 roku zespół zadebiutował EP-ką "Baptism of Desire".

Obecnie Final Gasp promuje swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Mourning Moon". Ukazał się on 22 września 2023 roku, pod egidą Relapse Records. Na płycie znalazło się dwanaście kompozycji. Za produkcję, miksy i mastering odpowiada Arthur Rizk.

Warszawski Pale Path łączy w swojej twórczości djent, metalcore i deathcore. Formacja zadebiutowała wydaną 19 września 2019 roku EP-ką "Primal". W listopadzie 2020 roku zespół poinformował o rozpoczęciu sesji nagraniowej do kolejnego wydawnictwa. Partie perkusji powstały w "Nebula Studio", pozostałe ścieżki zarejestrowano w "Heinrich House Studio" i "Quality Studio". Longplay otrzymał tytuł "Flatline" i ukazał się 3 kwietnia 2024 roku.

W kwietniu 2024 roku Datura wypuściła singiel "Venom". Stanowi on zapowiedź nadchodzącego albumu.

Datura to warszawska formacja post-metalowa. 1 grudnia 2022 roku kwintet wypuścił swój debiutancką EP-kę, zatytułowaną po prostu "Datura". Składający się z czterech kompozycji materiał zarejestrowany został w "Santa Studio". Miksami i masteringiem zajął się Marcin Rybicki z "Left Hand Studio".

14.04 - Warszawa, "Hydrozagadka"
Bilety: 80 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »