zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 20 lipca 2024

Deep Purple wyda album "=1"

30.04.2024 09:27  autor: Verghityax, źródło: profil Deep Purple na Facebooku

Deep Purple zapowiedział premierę swojego dwudziestego trzeciego longplaya studyjnego, zatytułowanego "=1". Ukaże się on 19 lipca 2024 roku.

Na "=1" znajdzie się trzynaście kompozycji. Do roli producenta ponownie zaangażowany został Bob Ezrin. "=1" to pierwsze dokonanie formacji z Simonem McBridem na gitarze. We wrześniu 2022 został on pełnoprawnym członkiem zespołu, przedtem przez pół roku zastępował Steve'a Morse'a na potrzeby tras koncertowych. Steve Morse wycofał się z życia zespołu, by zaopiekować się swoją żoną Janine, która zmagała się z chorobą nowotworową.

Historia Deep Purple rozpoczęła się w 1968 roku w brytyjskim Hertford. Pomimo licznych rotacji personalnych w pierwszym okresie działalności, kapela wypracowała własne, rozpoznawalne brzmienie. Największy sukces komercyjny i artystyczny zespół osiągnął w składzie znanym jako Mark II - z Ianem Gillanem na wokalu, Ritchiem Blackmore'm na gitarze, Rogerem Gloverem na basie, Ianem Paice'm na perkusji i Jonem Lordem na klawiszach. Do dziś Deep Purple sprzedał ponad 100 milionów egzemplarzy swoich płyt. W 2016 roku grupa została zaliczona w poczet "Rock and Roll Hall of Fame".

Przypominamy, że Deep Purple zapowiedział trasę, pod szyldem "1 More Time Tour". W charakterze gościa specjalnego zespołowi towarzyszyć będzie Jefferson Starship. W Polsce zaplanowano jeden koncert - odbędzie się on 17 października 2024 roku w "Spodku" w Katowicach.

Komentarze
Dodaj komentarz »