zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 22 czerwca 2024

Popiór, Godslut i Neon Mud na "Rockowisku Zwierzyniec 2024"

6.05.2024 15:29  autor: Verghityax, źródło: profil "Rockowiska Zwierzyniec" na Facebooku

Formacje Popiór, Godslut i Neon Mud dołączyły do składu "Rockowiska Zwierzyniec 2024". Wcześniej swój udział potwierdziły Krisiun, Turbo, Proletaryat, Flapjack, Virgin Snatch, Farben Lehre, Wandal i Zenek Kupatasa. Festiwal odbędzie się w dniach od 5 do 6 lipca w Parku Środowiskowym w Zwierzyńcu.

Popiór promować będzie swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Pomarlisko". Trafił on do sprzedaży 12 października 2023 roku, pod egidą wytwórni Szataniec. Na potrzeby wydawnictwa grupa przygotowała osiem kompozycji. Sesja nagraniowa miała miejsce w "Lateral Sound", pod okiem Grzegorza Środy. Miksami i masteringiem zajął się Piotr "Mankover" Mańkowski z Wolf Spider. Okładkę przygotował Piotr Szafraniec.

Formację Popiór powołali do życia gitarzysta Jacek Hiro i perkusista Jacek Nowak. Skład uzupełnili basista Grzegorz Feliks i wokalista Chris Hofler. Materiał, który znalazł się na "Pomarlisku", pierwotnie pisany był z myślą o kolejnym albumie Kata & Romana Kostrzewskiego, jednak planom tym położyła kres śmierć Romana Kostrzewskiego.

Grający mieszankę thrash i death metalu Godslut ogrywa obecnie swój pierwszy album, zatytułowany "Procreation of God". Ukazał się on 5 maja 2023 roku, pod egidą Selfmadegod Records. Na wydawnictwie znalazło się dziewięć kompozycji. Materiał zrealizowany został w składzie: Krzysiek Śniadecki na gitarze i wokalu, Daniel Kozyra na basie i wokalu oraz Paweł "Pavulon" Jaroszewicz na perkusji. Sesja odbyła się w "JNS Studio" u Pawła "Janosa" Grabowskiego.

W 2021 roku Godslut wypuścił swój pierwszy singiel, pt. "Crucified".

Neon Mud to stołeczna formacja grająca mieszankę stoner i doom metalu. W kwietniu 2022 roku trio wypuściło swoją debiutancką demówkę, zatytułowaną "Out of the Mud". Materiał powstał w "Wieloślad Studio". Od tego czasu zespół opublikował dwa single: "Half Drunk on the Blood of Christ" i "Little Beggar".

Bilety jednodniowe na "Rockowisko Zwierzyniec 2024" nabyć można w cenie 130 zł. Karnety dwudniowe kosztują 240 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »