zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 25 czerwca 2024

Blackbraid, Lamp of Murmuur i Dodsrit we Wrocławiu

11.05.2024 20:17  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Formacje Blackbraid, Lamp of Murmuur i Dodsrit wyruszą w europejską trasę koncertową, pod szyldem "On Wings of Sacred Death". W Polsce zaplanowano jeden występ. Odbędzie się on 15 października 2024 roku w klubie "Transformator" we Wrocławiu.

Blackmetalowy Blackbraid nadal ogrywa swój drugi longplay studyjny, zatytułowany po prostu "Blackbraid II". Jego premiera miała miejsce 7 lipca 2023 roku. Na wydawnictwie znalazło się dziesięć kompozycji, tym cover "A Fine Day to Die" Bathory. Partie perkusji sesyjnie zarejestrował Neil Schneider, który odpowiada również za produkcję, miksy i mastering. W utworze "Twilight Hymn of Ancient Blood" gościnnie wystąpił Randy Moore, gitarzysta Spiritworld.

Blackbraid to jednoosobowy projekt, którego kompozytorem, wokalistą, gitarzystą i basistą jest Sgah'gahsowah. Swoje teksty muzyk poświęcił rdzennym mieszkańcom Ameryki Północnej i ich wierzeniom. Debiutancki album "Blackbraid I" ujrzał światło dzienne 26 sierpnia 2022 roku.

Blackmetalowy Lamp of Murmuur przyjedzie ze swoim trzecim longplayem studyjnym, zatytułowanym "Saturnian Bloodstorm". Jego premiera miała miejsce 26 marca 2023 roku - na CD za sprawą Argento Records i na winylu dzięki Wolves of Hades. Na potrzeby "Saturnian Bloodstorm" M. przygotował sześć kompozycji. Zajął się on również miksami i masteringiem. Za oprawę graficzną odpowiada Karmazid.

Lamp of Murmuur powołał do życia wokalista i instrumentalista M. Debiutancka demówka, pt. "Thunder Vigil and Ecstasy", ujrzała światło dzienne w 2019 roku. Pierwszy longplay, zatytułowany "Heir of Ecliptical Romanticism", trafił do sprzedaży w roku 2020.

Szwedzki Dodsrit promuje obecnie swój czwarty longplay studyjny, zatytułowany "Nocturnal Will". Trafił on do sprzedaży 22 marca 2024 roku, pod egidą Wolves of Hades. Na płycie znalazło się sześć kompozycji, które powstały w "Fascination Street Studio". W utworze "Nocturnal Fire" gościnnie wystąpił M. z Lamp of Murmuur. Masteringiem zajął się Jack Shirley.

Dodsrit łączy w swojej twórczości crust z black metalem. Pierwotnie funkcjonował on jako jednoosobowy projekt Christoffera Ostera. W 2017 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album, zatytułowany po prostu "Dodsrit". Wszystkie ścieżki muzyk zarejestrował samodzielnie. Kolejny longplay, pt. "Spirit Crusher", Christoffer Oster nagrał z udziałem wokalistów sesyjnych. W 2018 roku projekt przekształcił się w pełnoprawny zespół - do formacji dołączyli Jelle Soolsma na basie, Brendan Duffy na perkusji i Georgios Maxouris na gitarze i wokalu.

15.10 - Wrocław, "Transformator"
Bilety: 105 zł (I pula), 115 zł (II pula) i 130 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »