zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 30 maja 2024

Gevurah i Vortex of End na koncercie w Polsce

13.05.2024 15:07  autor: Verghityax, źródło: Southern Discomfort

Formacje Gevurah i Vortex of End zapowiedziały koncert w Polsce. Odbędzie się on 18 lipca 2024 roku w krakowskim "Hype Parku". Występ otworzy rodzimy Devilpriest.

Gevurah nadal ogrywa swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Gehinnom". Ukazał się on 15 października 2022 roku, pod egidą Profound Lore Records. Produkcją i miksami zajął się X.T. - wokalista i perkusista grupy. Za mastering odpowiada Stephen Lockhart.

Gevurah to kanadyjski projekt blackmetalowy - jego nazwa oznacza odwagę w języku hebrajskim. Zespół utworzyli A.L. na gitarze i basie oraz X.T. na perkusji, wokalu i gitarze. Debiutancka demówka, pt. "Anno MMXI", ujrzała światło dzienne w 2011 roku.

Vortex of End pochodzi z Francji i wykonuje mieszankę death i black metalu. Obecnie zespół ogrywa swój czwarty longplay studyjny, pt. "Abhorrent Fervor". Trafił on do sprzedaży 8 października 2021 roku za sprawą Osmose Productions. Masteringiem materiału zajął się Phorgath z Emptiness, a ponadto gościnnie wystąpił w utworze "Sovereign Wrath".

Devilpriest promować będzie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "In Repugnant Adoration". Materiał ukazał się 12 listopada 2022 roku na CD, pod banderą Odium Records. Na "In Repugnant Adoration" znalazło się siedem kompozycji, które zmiksował i zmasterował Haldor Grunberg z "Satanic Audio". Za projekt okładki odpowiada BMS Illustration.

Devilpriest pochodzi z Gliwic, formację założyli w 2015 roku gitarzysta i perkusista z grupy Anima Damnata. Skład uzupełnił Tom Hermies, udzielający się na gitarze w Embrionalu. Debiutancki album Devilpriest, pt. "Devil Inspired Chants", ujrzał światło dzienne 10 listopada 2017 roku, pod egidą Pagan Records.

18.07 - Kraków, "Hype Park"
Bilety: 79 zł (przedsprzedaż) i 99 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »

Zobacz także

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Jaka muzyka umila Ci długi weekend?