zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 14 czerwca 2024

Severe Torture wróci z "Torn from the Jaws of Death"

18.05.2024 19:02  autor: Verghityax, źródło: Season of Mist

Deathmetalowy Severe Torture zapowiedział premierę swojego szóstego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Torn from the Jaws of Death". Trafi on do sprzedaży 7 czerwca 2024 roku za sprawą Season of Mist. Jednocześnie zespół opublikował singiel "The Pinnacle of Suffering".

Na "Torn from the Jaws of Death" znajdzie się dziesięć kompozycji, które powstały w "Torture Compound Studios". Miksami i masteringiem zajął się Mendel bij de Leij.

Lista utworów:

1. The Death of Everything
2. Marked by Blood and Darkness
3. Hogtied in Rope
4. Torn from the Jaws of Death
5. Christ Immersion
6. Putrid Remains
7. The Pinnacle of Suffering
8. Through Pain and Emptiness
9. Those Who Wished Me Dead
10. Tear All the Flesh off the Earth

W 2022 roku Severe Torture powrócił z EP-ką "Fisting the Sockets" po dwunastu latach studyjnego milczenia. Jest to pierwsze dokonanie grupy z perkusistą Damienem Kerpentierem. Dołączył on do Severe Torture w 2018 roku, zastępując Setha van de Loo.

Severe Torture powstał w 1997 roku, w holenderskiej miejscowości Boxtel. Od początku trzon formacji stanowią gitarzysta Thijs van Laarhoven i basista Patrick Boleij. Pierwotny skład uzupełnili Seth van de Loo na perkusji, Eric de Windt na wokalu i Jelle na drugiej gitarze. W 1998 roku kwintet wypuścił swoją debiutancką demówkę, zatytułowaną "Baptized...". Wkrótce potem z kapelą rozstał się Eric de Windt, a jego miejsce za mikrofonem zajął Dennis Schreurs, który pozostaje wokalistą Severe Torture do dziś.

Pierwszy longplay studyjny grupy, pt. "Feasting on Blood", ujrzał światło dzienne w 2000 roku. Od tego czasu Holendrzy wydali jeszcze cztery longplaye, z których ostatni, zatytułowany "Slaughtered", miał swoją premierę w 2010 roku.

Komentarze
Dodaj komentarz »