zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 14 czerwca 2024

Anima Damnata i Fuoco Fatuo na "Black Waves Fest"

20.05.2024 09:47  autor: Verghityax, źródło: blackwavesfest.pl

Na dziewiątej edycji "Black Waves Fest" w Jarocinie zaprezentują się zespoły Anima Damnata, Fuoco Fatuo, Manbryne, Phobocosm, Piołun i The Spirit. Wydarzenie odbędzie się 12 października 2024 roku w "Jarocińskim Ośrodku Kultury".

Anima Damnata wypuściła 29 października 2017 roku swój trzeci longplay studyjny, pt. "Nefarious Seed Grows to Bring Forth Supremacy of the Beast". Album trafił do sprzedaży pod egidą Godz ov War Productions i Malignant Voices. Za produkcję odpowiada M. z Mgły.

Anima Damnata powstała w 1996 roku we Wrocławiu. Formację powołali do życia perkusista Master of Depraved Dreaming and Emperor of the Black Abyss the Great Lord H i gitarzysta Bestial Crusher of Holy Prophets.

Włoska grupa Fuoco Fatuo wydała 2 kwietnia 2021 roku "Obsidian Katabasis", swój trzeci album studyjny. Materiał został zmiksowany przez Nikosa Giagkoudakisa w greckim "Unreal Studioz". Masteringiem zajął się Greg Chandler. Za okładkę odpowiada Abomination Hammer.

Fuoco Fatuo to działający od 2011 roku kwartet z włoskiego Varese, grający funeral doom metal z elementami death metalu. W 2016 roku perkusistę Fabrizia Moalliego zastąpił Davide Bacchetta. Resztę składu niezmiennie stanowią wokalista i gitarzysta Milo Angeloni, gitarzysta Giovanni Piazza i basista Andrea Collaro.

Manbryne promować będzie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Interregnum: O próbie wiary i jarzmie zwątpienia". Premiera na nośniku fizycznym miała miejsce 13 października 2023 roku, pod egidą Malignant Voices i Terratur Possessions. Materiał zarejestrowany został w składzie: S. na wokalu, Renz na gitarze i syntezatorach, Wyrd na basie i gitarze akustycznej oraz Vzn na perkusji. Miksami zajął się Marcin Rybicki. Za mastering odpowiada Haldor Grunberg z "Satanic Audio". W utworze "Pierwszy kamień" gościnnie wystąpiła Tuja Szmaragd z grupy Wij.

Phobocosm to deathmetalowa załoga z Kanady. Obecnie grupa promuje swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Foreordained". Trafił on do sprzedaży 8 grudnia 2023 za sprawą Dark Descent Records.

Blackmetalowa formacja Piołun promować będzie swój debiutancki album studyjny, pt. "Rzeki goryczy". Premiera płyty miała miejsce 21 listopada 2022 roku, pod egidą Malignant Voices. Na wydawnictwie znalazło się siedem kompozycji. Większość materiału zarejestrowana została między innymi w sali prób zespołu, oprócz ścieżek perkusyjnych, które powstały w "Roslyn Studio" w Róży. W utworach "Blady Świt" i "Antychryst" gościnnie wystąpił Sonneillon z Blaze of Perdition. Sample pochodzą z filmu "Siódma pieczęć" Ingmara Bergmana. Album zmiksował Marcin Rybicki.

Piołun tworzą Sorh z Blaze of Perdition na gitarze i wokalu oraz Vitor na perkusji.

Niemiecka grupa The Spirit gra mieszankę death i black metalu. Dyskografię duetu zamyka "Of Clarity and Galactic Structures", ich trzeci longplay studyjny. Jego premiera miała miejsce 29 kwietnia 2022 roku.

12.10 - Jarocin, "Jarociński Ośrodek Kultury"
Bilety: 130 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »