zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 14 czerwca 2024

As I Lay Dying, Decapitated i Caliban w trasie

25.05.2024 09:52  autor: Verghityax, źródło: WiniaryBookings

Formacje As I Lay Dying, Decapitated, Caliban i Left to Suffer wyruszą w trasę, pod szyldem "Through Storms Ahead". W jej ramach zaplanowano jeden koncert w Polsce. Odbędzie się on 26 listopada 2024 roku w klubie "Progresja Music Zone" w Warszawie.

W maju 2024 roku As I Lay Dying wypuścił samodzielny singiel, pt. "Burden". Miksami zajął się Aaron Chaparian, za mastering odpowiada Ted Jensen. Jest to pierwsze dokonanie kapeli w nowym składzie - na przełomie 2021 i 2022 roku z zespołem rozstali się gitarzysta Nick Hipa, basista Josh Gilbert i perkusista Jordan Mancino. Ich miejsce zajęli odpowiednio Ken Susi, Ryan Neff i Nick Pierce.

Dyskografię studyjną As I Lay Dying zamyka "Shaped by Fire", siódmy longplay w dorobku grupy i pierwszy od czasu reaktywacji, która miała miejsce w 2017 roku. Sesja nagraniowa odbyła się w "Signature Sound" w Los Angeles. Jej rezultatem było dwanaście kompozycji. W jednej z nich, pt. "Redefined", gościnnie wystąpił Jake Luhrs z August Burns Red. Za mastering odpowiada Ted Jensen. "Shaped by Fire" ukazał się 20 września 2019 roku za sprawą Nuclear Blast.

W grudniu 2016 roku wokalista Tim Lambesis został zwolniony z więzienia na okres próbny. Dwa i pół roku wcześniej muzyk usłyszał wyrok skazujący za podżeganie do zabójstwa swojej żony, która opuściła go, składając pozew rozwodowy.

Po wyjściu na wolność Tim Lambesis starał się pogodzić z pozostałymi członkami As I Lay Dying. W rezultacie zespół wznowił działalność w składzie z Philem Sgrosso i Nickiem Hipą na gitarach, Joshem Gilbertem na basie i Jordanem Mancino na perkusji.

Decapitated promować będzie swój ósmy longplay studyjny, pt. "Cancer Culture". Premiera wydawnictwa miała miejsce 27 maja 2022 roku. Ukazało się ono za sprawą Nuclear Blast i Mystic Production. Na "Cancer Culture" znalazło się dziesięć kompozycji. Podczas sesji nagraniowej rolę głównego inżyniera dźwięku pełnił Tomasz "Zed" Zalewski. Partie perkusyjne zarejestrował James Stewart w "Custom34 Studio" w Gdańsku. Miksami zajął się David Castillo, za mastering odpowiada Ted Jensen. Okładkę przygotował Fabio Timpanaro. Do napisania tekstów zaangażowany został Jarek Szubrycht, który już wcześniej współpracował z zespołem. Na płycie gościnnie wystąpili Robb Flynn z Machine Head i Tatiana Shmayluk z Jinjer.

W grudniu 2018 roku, po pięciu latach współpracy, perkusista Michał Łysejko postanowił rozstać się z Decapitated. Jego miejsce zajął James Stewart, wcześniej udzielający się w Vader.

Niemiecki Caliban nadal ogrywa swój dwunasty longplay studyjny, zatytułowany "Dystopia". Składający się z jedenastu kompozycji materiał powstał w "Nemesis Studios". Produkcją i miksami zajął się Marc Gortz, gitarzysta formacji. Za mastering odpowiada Olman Wiebe. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 22 kwietnia 2022 roku za sprawą Century Media Records.

Caliban powstał w 1997 roku w Essen. Kapeli od początku przewodzą gitarzysta Marc Gortz i wokalista Andreas Dorner.

Left to Suffer to deathcore'owa formacja z Atlanty. Muzycy mają na swoim koncie dwa longplaye studyjne: "A Year of Suffering" z 2020 roku i "Feral" z roku 2023.

26.11 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
Bilety: 149 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »