zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 14 czerwca 2024

Ulcerate na trzech koncertach w Polsce

27.05.2024 15:10  autor: Verghityax, źródło: profil Ulcerate na Facebooku

Deathmetalowy Ulcerate zapowiedział europejską trasę koncertową. W jej ramach grupa promować będzie swój siódmy longplay studyjny, zatytułowany "Cutting the Throat of God". W Polsce zespół zagra trzykrotnie: 14 listopada 2024 w Krakowie, 15 listopada w Bielsku-Białej i 16 listopada w Warszawie.

Na "Cutting the Throat of God" znajdzie się siedem kompozycji, które powstały w okresie od września do grudnia 2023 roku. Produkcją i miksami zajął się Jamie Saint Merat, perkusista zespołu. Za mastering odpowiada Magnus Lindberg z Cult of Luna. Wydawnictwo ukaże się 14 czerwca 2024 roku, pod egidą Debemur Morti Productions.

Zespół powstał w 2000 roku w Auckland jako Bloodwreath, po czym dwa lata później przemianował się na Ulcerate. Od początku trzon grupy tworzą gitarzysta Michael Hoggard i perkusista Jamie Saint Merat. Od 2005 roku uzupełnia ją basista i wokalista Paul Kelland. Po wypuszczeniu dwóch demówek Ulcerate zadebiutował longplayem studyjnym "Of Fracture and Failure".

Podczas polskiej części trasy Nowozelandczykom towarzyszyć będzie blackmetalowy Selbst. Obecnie zespół promuje swój trzeci longplay studyjny, pt. "Despondency Chord Progressions". Jego premiera miała miejsce 19 kwietnia 2024 roku za sprawą Debemur Morti Productions.

14.11 - Kraków, "Hype Park"
15.11 - Bielsko-Biała, "Rude Boy Club"
16.11 - Warszawa, "Hydrozagadka"

Tagi: Ulcerate, Selbst
Komentarze
Dodaj komentarz »