zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 22 lipca 2024

Beherit na "Obscure Selections" w Pradze

21.06.2024 20:13  autor: Verghityax, źródło: Obscure Promotion

Formacje Beherit, Hellbutcher, Death Worship, Larvae i Mura zagrają na pierwszej edycji "Obscure Selections". Koncert odbędzie się 31 sierpnia 2024 roku w klubie "MeetFactory" w Pradze.

Beherit ogrywa obecnie "WBRRR", swój siódmy longplay studyjny. Na zawartość wydawnictwa składa się siedem kompozycji, które zarejestrowano w "VAPOR274 Studios" w styczniu 2023 roku.

Beherit powstał w 1989 roku. Grupę utworzyli Nuclear Holocausto Vengeance na wokalu, gitarze i klawiszach, Sodomatic Slaughter na perkusji i Demon Fornication na basie. Rok później trio wypuściło debiutancką demówkę, pt. "Seventh Blasphemy". Wkrótce Finowie podpisali kontrakt z niemiecką Turbo Records, jednak relacja ta okazała się dla zespołu problematyczna, wytwórnia wydała bowiem materiał z demówki "Demonomancy" oraz EP-ki "Dawn of Satan's Millennium" jako składankę, nie pytając kapeli o zgodę.

W roku 1993 roku Beherit związał się ze Spinefarm Records, pod której egidą światło dzienne ujrzał pierwszy pełnoprawny longplay grupy, pt. "Drawing Down the Moon". Pomimo sukcesu, jaki odniosła płyta, Nuclear Holocausto Vengeance zmienił stylistykę, porzucając black metal na rzecz dark ambientu.

Szwedzki blackmetalowy Hellbutcher promować będzie swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany po prostu "Hellbutcher". Składający się z ośmiu kompozycji materiał powstał w "Red and Black Hall", "Metal Warriors Reh Studio", "Chrome Studios" i "Heavy Metal Studio". Produkcją, miksami i masteringiem muzycy zajęli się osobiście. Płyta ukazała się 31 maja 2024 roku za sprawą Metal Blade Records.

Death Worship to kanadyjski projekt grający mieszankę death i black metalu. Powołał go do życia Deathlord of Abomination and War Apocalypse, na co dzień gitarzysta Blasphemy. Debiutancka EP-ka Death Worship, zatytułowana "Extermination Mass", ujrzała światło dzienne w 2016 roku. Obecnie zespół ogrywa materiał ze swojej trzeciej EP-ki, pt. "Reaping Majesty". Trafiła ona do sprzedaży 2 grudnia 2022 roku.

Larvae to rumuński zespół, którego twórczość łączy w sobie doom i death metal. Od początku kapeli przewodzi gitarzystka i wokalistka Lucilia Sericata. Larvae ma na swoim koncie dwie EP-ki: "Sickening Cadaveric Perversion" z 2020 roku i "Acid Horror Cult" z 2022 roku.

Czeska Mura wykonuje połączenie doom i death metalu. Formacja ma na swoim koncie EP-kę "Doom Invocations and Narcotic Rituals". Ukazała się ona w marcu 2021 roku.

31.08 - Praga, "MeetFactory"
Bilety: 1090 Kc

Komentarze
Dodaj komentarz »