zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 14 lipca 2024

Powerwolf udostępnił wideo do "Sinners of the Seven Seas"

24.06.2024 09:55  autor: Verghityax, źródło: profil Powerwolf na Facebooku

Powerwolf pokazał teledysk do "Sinners of the Seven Seas", drugiego singla z jedenastego longplaya studyjnego zespołu, zatytułowanego "Wake Up the Wicked". Wydawnictwo trafi do sprzedaży 26 lipca 2024 roku za sprawą Napalm Records.

Na "Wake Up the Wicked" znajdzie się jedenaście kompozycji. Do produkcji zaangażowany został Joost van den Broek. Okładkę przygotowała Zsofia Dankova.

Lista utworów:

1. Bless 'Em with the Blade
2. Sinners of the Seven Seas
3. Kyrie Klitorem
4. Heretic Hunters
5. 1589
6. Viva Vulgata
7. Wake Up the Wicked
8. Joan of Arc
9. Thunderpriest
10. We Don't Wanna Be No Saints
11. Vargamor

Powerwolf powstał w 2003 roku w niemieckim Saarbrucken z inicjatywy gitarzystów Davida Vogta i Benjamina Bussa - na potrzeby projektu muzycy postanowili przyjąć pseudonimy artystyczne: Charles i Matthew Greywolf. Skład uzupełnili Falk Maria Schlegel na klawiszach i Stefane Funebre na perkusji, nie udało się jednak zaangażować odpowiedniego frontmana. Będąc na wakacjach w Rumunii, Charles i Matthew Greywolf poznali Karstena Brilla, studenta Akademii Muzycznej w Bukareszcie. W odpowiedzi na propozycję współpracy wokalista zgodził się przeprowadzić do Saarbrucken. Debiutancki album, zatytułowany "Return in Bloodred", ujrzał światło dzienne w 2005 roku. Materiał był silnie inspirowany rumuńskimi legendami o wilkołakach. Po wypuszczeniu czterech longplayów dla Metal Blade Records, zespół związał się z wytwórnią Napalm Records.

Przypominamy, że Powerwolf zapowiedział trasę koncertową, pod szyldem "Wolfsnachte 2024". W przedsięwzięciu udział wezmą również HammerFall i Wind Rose. W Polsce zaplanowano jeden występ. Odbędzie się on 21 października w hali "Tauron Arena" w Krakowie.

Komentarze
Dodaj komentarz »