zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 22 lipca 2024

Pożegnalna trasa Sum 41

29.06.2024 09:33  autor: Verghityax, źródło: WiniaryBookings

Kanadyjska punkrockowa grupa Sum 41 zapowiedziała pożegnalną trasę koncertową po Europie. W jej ramach zespół odwiedzi również Polskę. Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 9 listopada 2024 roku w "Atlas Arenie" w Łodzi.

Obecnie Sum 41 ogrywa "Heaven :x: Hell", swój ósmy i zarazem podwójny longplay studyjny. Pierwszy krążek, pt. "Heaven", prezentuje łagodniejsze oblicze kapeli znane z jej wcześniejszych dokonań, "Hell" natomiast utrzymany jest w konwencji heavymetalowej. Składający się z dwudziestu kompozycji materiał powstał w "Sofitel Brussels Hotel", "Sheraton Gateway Hotel", "Studio Mr. Bus", "Hotel Le Royal", "Studio Mr. Biz", "EastWest Studios" i "United Western Recorders". Masteringiem zajęli się Ted Jensen i Kris Crummett. "Heaven :x: Hell" ukazał się 29 marca 2024 roku, pod egidą Rise Records.

Sum 41 powstał w Ajax w 1996 roku. W skład zespołu weszli Deryck Whibley na gitarze, Jon Marshall na wokalu, Mark Spicoluk na basie i Steve Jocz na perkusji. Za namową menedżera Greiga Noriego Deryck Whibley przejął obowiązki wokalne, co doprowadziło do rozstania z Jonem Marshallem. W roku 1999 kapela podpisała kontrakt z wytwórnią Island Records, pod której egidą rok później ukazała się debiutancka EP-ka Kanadyjczyków, pt. "Half Hour of Power". Na pierwszym longplayu grupy, zatytułowanym "All Killer No Filler", znalazł się singiel "Fat Lip". Wywindował on Sum 41 na szczyty list przebojów.

Sum 41 w trasie towarzyszyć będzie Neck Deep - pop-punkowa grupa z Wiekiej Brytanii. Obecnie formacja promuje swój piąty longplay studyjny, zatytułowany po prostu "Neck Deep".

Tagi: Sum 41, Neck Deep
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Pożegnalna trasa Sum 41
Boomhauer
Boomhauer (wyślij pw), 2024-06-29 11:44:46 | odpowiedz | zgłoś
Bawi mnie jak inne serwisy muzyczne bezmyślnie słowo w słowo kopiują od siebie różne newsy i agencyjne informacje o koncertach. A jeszcze bardziej bawi mnie, że w notkach o tym gigu można było przeczytać, że Sum 41 to kultowy zespół.
re: Pożegnalna trasa Sum 41
Verghityax (wyślij pw), 2024-06-30 08:16:36 | odpowiedz | zgłoś
Bardzo unikam używania takich określeń, bo łatwo można popaść w groteskę. Kultowy to może być film "The Room" Tommy'ego Wiseau, a nie Sum 41 :)
re: Pożegnalna trasa Sum 41
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2024-06-30 09:30:42 | odpowiedz | zgłoś
Do "The Room" i jego twórcy to można dopasować nawet inne nadużywane słowo: "legendarny".