zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 4 kwietnia 2026

Hate, Christ Agony i Damnation na festiwalu "Czarne Rewiry"

4.04.2026 10:14  autor: Verghityax, źródło: czarnerewiry.pl

W klubie "Zaklęte Rewiry" we Wrocławiu odbędzie się w dniach 24 i 25 lipca 2026 roku pierwsza edycja festiwalu "Czarne Rewiry". Zagrają Hate, Christ Agony, Damnation, Magoth, Okrutnik, Halny, Terrordome, Lilla Veneda, Sznur, Garota, Warbell, Mansvara, Backhand Slap, Atonement, Elektrytuał i Synapsa.

Hate promuje obecnie "Bellum Regiis", swój trzynasty longplay studyjny. Ukazał się on 2 maja 2025 roku za sprawą Metal Blade Records. Na płycie znalazło się dziewięć kompozycji. Partie perkusji nagrane zostały w szwedzkim "Studio Grondahl", pod okiem Davida Castillo, z kolei ścieżki gitary powstały w "Heinrich House Studio".

Około 1990 roku na jednej z warszawskich imprez metalowych gitarzysta Quack poznał perkusistę Mittloffa z Holy Hell. Quack i jego kolega - Adam the First Sinner - poszukiwali akurat sekcji rytmicznej. Wkrótce trio umówiło się na wspólną próbę, która wypadła pomyślnie. Muzycy dokooptowali do składu jeszcze basistę Martina i przyjęli nazwę Infected. W 1991 roku kwartet przemianował się na Hate.

W 1992 roku Hate wszedł do "Power Play Studio" w Warszawie, gdzie powstała debiutancka demówka zespołu, zatytułowana "Abhorrence". Jeszcze tego samego roku formacja wystąpiła na festiwalu "S'thrash'ydło" w Ciechanowie. Następnie Martina na basie zastąpił Daniel. W 1993 roku Hate udał się do "Izabelin Studio", aby zarejestrować swoją drugą demówkę, pt. "Evil Art".

Quack opuścił Hate w 1994 roku. Z Mittloffem zespół nagrał jeszcze trzy longplaye studyjne: "Daemon Qui Fecit Terram", "Lord Is Avenger" i "Cain's Way". Od 2002 roku jedynym stałym członkiem grupy pozostaje Adam the First Sinner.

Christ Agony promować będzie swój dziesiąty longplay studyjny, zatytułowany "Anthems". Ukazał się on 26 września 2025 roku, pod egidą Deformeathing Production. Na wydawnictwie znalazło się sześć kompozycji, które Cezar zarejestrował w "Studio666" w Morągu. Partie perkusji sesyjnie nagrali Dariusz "Daray" Brzozowski i August z Genius Ultor. W utworze "Rites of the Black Sun" gościnnie wystąpił Mateusz Kujawa z Jarun. Produkcją i miksami zajął się Cezar z pomocą Michała Grabowskiego. Za projekt okładki odpowiada Divine Design.

Christ Agony powstał w 1990 roku w Morągu z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Cezarego "Cezara" Augustynowicza. Pierwszy skład uzupełnili Andrzej Get na basie i Adam Żuromski na perkusji. Personel Christ Agony zmieniał się wielokrotnie, a Cezar pozostawał jego jedynym stałym członkiem.

Les i Baal Ravenlock reaktywowali Damnation w 2025 roku, po ponad dwudziestu latach przerwy. Dołączyli do nich Kaos na basie, Necrosodom na gitarze i Michał Łysejko na perkusji.

Deathmetalowy Damnation powstał w 1991 roku w Sopocie z inicjatywy gitarzysty Leszka "Lesa" Dzięgielewskiego. Wkrótce skład uzupełnili gitarzysta Jeff i perkusista Varyen. W 1993 roku trio wypuściło swoją debiutancką demówkę, pt. "Everlasting Sickness". Krótko przed sesją do drugiej demówki, zatytułowanej "Forbidden Spaces", Jeffa zastąpił Bart. Idąc za ciosem, muzycy rozpoczęli pracę nad swoim pierwszym longplayem studyjnym, zatytułowanym "Reborn...". Pierwotnie miał on zostać nagrany już w 1994 roku, jednak brak zaliczki ze strony francuskiej wytwórni Evil Omen storpedował pracę pomorskiej załogi i ostatecznie krążek zarejestrowano rok później w "Warrior Studio". Materiał trafił do sprzedaży dzięki rodzimemu Pagan Records. Drugi album Damnation, pt. "Rebel Souls", został zrealizowany z udziałem Inferno, wówczas osiemnastoletniego perkusisty z tczewskiego Delirium. W 2000 roku światło dzienne ujrzał trzeci i ostatni krążek Damnation: "Resist". W charakterze głównego wokalisty wystąpił na nim Baal Ravenlock.

24-25.07 - Wrocław, "Zaklęte Rewiry"
Bilety: 222 zł (karnet) i 333 zł (karnet VIP)

Komentarze
Dodaj komentarz »