zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 24 maja 2019

Pozew przeciwko Nickelback

1.07.2003 11:29  autor: Justi

Studio nagrań, znajdujące się na przedmieściach White Rock, złożyło w Sądzie Najwyższym w prowincji Brytyjska Kolumbia pozew przeciwko Nickelback. Larry Anschell z Turtle Recording utrzymuje, że jego spółka posiada prawa producenckie i własnościowe do utworów, które znajdują się na albumie "Curb". Anschell domaga się ustawowego odszkodowania oraz pokrycia kosztów prawnych.

W lipcu ubiegłego roku Nickelback wygrał proces przeciwko swojm byłym managerom dotyczący prawa własności do "Curb". Grupa zarzuciła firmie Amar Canada Productions oraz Clyde'owi Hillowi, że nielegalnie posiadają kopię-matkę tego albumu.

Kroeger i wieloletni promotor muzyczny Jason Miller wzięli udział w konferencji w New Music West w Vanocuver. Chad wykorzystał okazję by skrytykować lokalne radiostacje w jego rodzinnym mieście Alberta za to, że nie grali muzyki zespołu zanim nie osiągnął on sukcesu w USA. Opowiadał także jak powstał największy przebój "How You Remind Me". Przyznał, że starali się stworzyć trzyminutowy utwór, który miał sprawić żeby "ludzie pomyśleli, że Nickelback jest najlepszą rzeczą od czasów krojonego chleba". Kroeger radził także twórcom piosenek, by pracowali na własny rachunek, bo gdy zaczynał też nie szło mu to dobrze, oraz żeby pisali myśląc o występach przed publicznością: "Jeśli chcesz zacząć odnosić sukcesy... musisz dotrzeć i nawiązać więź z przeciętną osobą. I nie tworzyć muzyki dla muzyków".