zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 18 listopada 2017

muzyczna wizytówka: Corruption

tutaj od 01.05.24  

nazwa: Corruption
kraj: Polska
miasto: Sandomierz

muzyka:

tytuł: Corruption "Pussyworld"
gatunki: metal, stoner

skład:
Thrashu - gitary,
Elektryczny - gitary,
Anioł - gitara basowa,
Melon - perkusja,
Rufus - wokal

rok: 2001
studio: Złota Skała & Kokszoman, Warszawa

utwory:
Junkie (4:58, 4672KB, 128Kbps)
Manitou (of Men and Mirrors) (3:27, 3252KB, 128Kbps)

o zespole:

Corruption powstał w kwietniu 1991 roku. W maju '91 ustala się pierwszy skład zespołu, który wygląda następująco: P. Horne - wokal, Chicken - gitary, Anioł - gitara basowa, Melon - perkusja.

Następne miesiące to liczne koncerty. W maju '92 zespół nagrywa pierwsze studyjne demo "The Ultra-Florescence". Materiał wzbudza zainteresowanie Carnage Records. Fakt ten decyduje o ponownym nagraniu materiału na przełomie czerwca i lipca. Podczas oczekiwania na "The Ultra-Florescence" Corruption gra wiele koncertów u boku m.in. Vader, Armagedon, Cryptic Tales, Schismat. W lutym '93 "The Ultra-Florescence" ukazuje się na rynku nakładem Carnage Records. Ku zadowoleniu całego zespołu kaseta sprzedaje się dobrze. W międzyczasie w kwietniu '93 do składu Corruption dołącza Mirek - instrumenty klawiszowe. Już z nowym muzykiem zespół odbywa The Ultra-Tour. W czerwcu '93 zespół pracuje w studio nad materiałem "Dawn Of Sullen Oratory". Ponury, mroczny doomowy klimat to muzyka zawarta na tym promo. W lipcu '93 Corruption bierze udział w szóstej edycji festiwalu SThrashydło obok m.in. Asphyx, Violent Dirge, Hazael, Geisha Goner. Promo "Dawn Of Sullen Oratory" sprawia, że zespołem interesuje się wytwórnia Sick Records, efektem czego jest kontrakt płytowy. Do marca '94 Corruption pracuje nad ostateczną zawartością płyty. Od kwietnia '94 do czerwca '94 zespół realizuje w Spaart Studio swą debiutancką płytę zatytułowaną "Ecstasy". Premiera MC - styczeń '95. W kwietniu '95 dochodzi drugi gitarzysta Thrashu, z którym zespół występuje na dziesiątej edycji festiwalu Metalmania obok Death, Grave, Samael, Unleashed.

Następne miesiące to praca nad kolejnym materiałem. W październiku '95 z zespołu zostaje wyrzucony Chicken. Przełom listopada i grudnia '95 to rejestracja materiału zatytułowanego "Bacchus Songs". Na początku 1996 roku do zespołu zostaje przyjęty drugi gitarzysta Gootek. W czerwcu '96, po dwuletnim oczekiwaniu, "Ecstasy" ukazuje się na CD w Polsce i na Zachodzie, ale kontrakt zostaje zerwany. W sierpniu '96 zespół bierze udział w ósmej edycji festiwalu Shark Attack. Listopad '96 to premiera MC "Bacchus Songs". Wydawcą jest niezależna wytwórnia Negative Records. Album otrzymuje bardzo dobre recenzje w "Tylko Rocku", "Brumie" i "Metal Hammerze". W styczniu '97 odchodzi Horne, a jego miejsce zajmuje D.J. Abel. W lipcu '97 zespół opuszcza klawiszowiec Mirek. W styczniu '98 Corruption nagrywa promo-tape "Junkie", a następnie w kwietniu gra serię koncertów razem z Night Gallery i Devilyn odwiedzając m. in. Kraków, Starachowice, Brzeszcze, Jastrzębie Zdrój. Maj '98 to udział w międzynarodowym festiwalu organizowanym w Kołobrzegu przez niemiecką wytwórnię Awaken Production. Corruption występuje tam razem z Night In Gales (D), Tortharry (CZ). Dziewiątego kwietnia po koncercie w Krośnie od zespołu odchodzi gitarzysta Gootek, a jego miejsce zajmuje Paweł, grający również w Electric Hate Machine. W marcu '00 nowym wokalistą zespołu zostaje Rufus. W maju Corruption jest gościem na sanockim koncercie grupy Behemoth, organizowanym w ramach trasy Millenium Tour 2000. W lipcu zespół występuje w roli headlinera podczas dziewiątej edycji festiwalu Negative Zone w Sandomierzu.

W marcu '01 Corruption wchodzi do warszawskiego studia "Złota Skała & Kokszoman", a zarejestrowany tam materiał "Pussyworld" to 60 minut muzyki spod znaku stoner rocka.

Co robisz, kiedy gwiazda wieczoru gra beznadziejnie źle?