zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 27 czerwca 2022

wywiad: Overkill

17.09.2011  autor: Verghityax

Wykonawca:  Bobby "Blitz" Ellsworth - Overkill (wokal)

strona: 1 z 5

Overkill, Warszawa 13.03.2011, fot. Lazarroni
Overkill, Warszawa 13.03.2011, fot. Lazarroni

rockmetal.pl: Cześć Blitz. Chciałbym zacząć od tematu waszego ostatniego albumu - "Ironbound". Obraliście na nim nieco inny kierunek, niż to, co słychać na poprzedzającym go "Immortalis". Jakie były wasze inspiracje przy pisaniu "Ironbound"?

Bobby "Blitz" Ellsworth, Overkill: Wydaje mi się, że osiągnęliśmy taki rezultat, ponieważ zagraliśmy mnóstwo koncertów promujących "Immortalis". I niezależnie od tego, jaki płyta ma charakter, grane na żywo te piosenki zawsze brzmią potężniej i bardziej energicznie. Kiedy składaliśmy "Ironbound" do kupy, odniosłem wrażenie, iż wnieśliśmy tę energię do studia prosto z trasy. Wiele osób twierdzi, że to bardzo oldschoolowy krążek. Ja widzę to raczej jako próbę zdefiniowania oldschoolu na nowo, gdyż utwory te cechuje też pewien współczesny posmak.

A skąd wziął się tytuł "Ironbound"?

To dzielnica w Newark w stanie New Jersey. Zamieszkują ją głównie Polacy, Portugalczycy i Włosi, a umiejscowiona jest nieopodal portu - Newark ma największy port w Ameryce i bodaj drugi największy na świecie. Spoglądając na dzielnicę z lotu ptaka, zobaczyłbyś mnóstwo przecinających ją torów kolejowych, jak gdyby całe to sąsiedztwo zostało przykute żelazem do ziemi. Każdy dzieciak, który dorastał w New Jersey, zna Ironbound. Gra tam moja ulubiona drużyna hokejowa... poza tym, ta część miasta należy do ładniejszych. Pomyśleliśmy, że to niezgorsza filozofia - globalne spojrzenie, lokalny tytuł (śmiech).

Dorastałeś tam?

Nie, ale mieszkam raptem pięćdziesiąt kilometrów dalej.

"Immortalis" wydaliście pod egidą Bodog Music. Obecnie zasilacie szeregi zespołów ze stajni Nuclear Blast Records. W jaki sposób przeszliście pod ich banderę?

W pewnym momencie Bodog zaczęło zmieniać profil swojej działalności i coraz mniej przypominało wytwórnię płytową. Nie spodobało nam się, w jakim kierunku to wszystko zmierzało i kiedy w 2009 roku ruszyliśmy w europejską trasę z Exodus, poznaliśmy osobiście ludzi z Nuclear Blast. Oni już od dłuższego czasu próbują zmonopolizować rynek, ale to niekoniecznie musi być coś złego, ponieważ wkładają masę pracy w promocję i docierają wszędzie tam, gdzie powinni. Uznałem, że w najlepszym interesie kapeli będzie nie przestawać dłużej z firmą, której priorytetem stały się gry hazardowe, podczas gdy muzyka spadła na drugie, trzecie czy nawet czwarte miejsce. Korzystając z okazji, porozmawiałem z Jaapem Wagemakerem. Zważywszy na to, że moja żona, podobnie jak on, pochodzi z Holandii, zaimponowało mu, że potrafię mówić w jego języku. Stwierdził, że skoro ktoś ze Stanów zna holenderski, to kontrakt ma w kieszeni (śmiech).

« Poprzednia
1
Komentarze
Dodaj komentarz »
Fajny wywiad
Wicia (gość, IP: 80.50.235.*), 2011-09-17 16:27:18 | odpowiedz | zgłoś
Rozwaliła mnie odpowiedź na ostatnie pytanie o koncercie Queen xD, polecam przeczytać cały wywiad
zielone logo
maccc
maccc (wyślij pw), 2011-09-17 15:34:55 | odpowiedz | zgłoś
Type O Negative nie miało zielonego logo Czesiu, tylko używało zieleni jako barw firmowych :) Logo zazwyczaj było białe
re: zielone logo
Verghityax (wyślij pw), 2011-09-18 11:01:34 | odpowiedz | zgłoś
Dlatego mówiłem Blitzowi, że nie kojarzę żadnej innej kapeli z zielonym logo :P
re: zielone logo
Beerheadus (gość, IP: 83.29.34.*), 2011-09-18 21:27:06 | odpowiedz | zgłoś
Ja tam na paru płytach Type mam zielone logo ;)
re: zielone logo
maccc
maccc (wyślij pw), 2011-09-18 22:17:51 | odpowiedz | zgłoś
Taaak? no to napisz nam na jakich, ale nie liczą się żadne limity :)
re: zielone logo
Beerheadus (gość, IP: 83.10.61.*), 2011-09-19 11:26:08 | odpowiedz | zgłoś
Eeee to się nie bawie :) a tak poza zielenią fajowy wywiadzik,tylko krótki.Overkill to jeden z moich tip top'ów.Dzięki dla autora.
re: zielone logo
pik (gość, IP: 95.49.175.*), 2011-09-19 12:00:14 | odpowiedz | zgłoś
Green Jelly mają chyba zielone logo.... ;)

Materiały dotyczące zespołu

Jak oceniasz obecność wielu scen na festiwalach?