zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 20 września 2020

Behemoth na cenzurowanym

26.07.2005 23:16  autor: m00n

Behemoth przygotował nowy teledysk, tym razem do utworu "Slaves Shall Serve". Reżyserem tego obrazu jest ponownie Joanna Rechnio, z którą zespół pracował nad poprzednim klipem "Conquer All". Teledysk został ocenzurowany przez amerykańskie MTV, w związku z czym powstała jego "łagodna wersja". Lider Behemoth Nergal tak to komentuje: "Wciąż jestem mocno zirytowany faktem, że ten obraz został ocenzurowany. Chodzi mi o stosunkowo obiektywne podejście do tematu. Wystarczy wspomnieć o klipach M. Mansona czy całej masie hip hopowych teledysków, na tle których nasze pomysły nie są wcale bardziej szokujące. Nienawidzę iść na żadne kompromisy, a w szczególności artystyczne, jednak wciąż mam nadzieję, że te bardziej liberalnie nastawione do muzyki stacje TV będą grały tą właściwą wersję klipu. Pisząc scenariusz do 'Slaves Shall Serve' chciałem wyrazić bardzo konkretną wizję w sposób nieco bardziej dosłowny niż dotychczas. Tym bardziej, że zmasowany atak ignorantów na moją osobę wynikający z mojego stosunku do ex-papieza uważałem i wciąż uważam za spore faux-pas z ich strony. Obraz do 'Slaves Shall Serve' ma jasno zdefiniowany target, i każdy, przeciętnie inteligentny człowiek zrozumie moje intencje. Nie zakładałem Behemoth po to, aby wszystkich ze sobą godzić, wszystkich zadawalać, a tym bardziej żeby klepano nas po plecach. To jest właśnie styl w jakim chcę, abyście nas odbierali i mam nadzieję, że tym razem zrobiliśmy to wystarczająco sugestywnie. Mam wrażenie, że od jakiegoś czasu ludzie zaczęli mylnie interpretować takie hasła jak 'Christians To The Lions', 'No Sympathy For Fools', czy chociażby 'Slaves Shall Serve', które na pewnej płaszczyźnie definiowały Behemoth bardzo trafnie. Tym bardziej teraz, w dobie 'post wojtylizmu', kiedy co prawda cała histeria związana ze śmiercią pana Karola opadła, chce aby nasz stosunek do tej, czy KAŻDEJ innej, ŻYWEJ czy MARTWEJ ikony (jakiegokolwiek) zinstytucjonalizowanego kościoła był jasny i oczywisty.

Joanna Rechnio jest jednym z czołowych producentów teledysków w naszym kraju (Sistars, O.N.A., Chylińska). Praca z Behemoth była jednak jej pierwszym doświadczeniem z muzyką metalową.

Jako, że zawsze dążyłem do tego, aby Behemoth stał się czymś więcej niż tylko kolejnym death czy blackmetalowym zespołem, starałem i staram się czerpać inspiracje z przeróżnych źródeł, nie tylko tych z gatunku, w którym się obracam. Mówiąc szczerze większość teledysków metalowych jest po prostu okropnie nudna...i nie chodzi tutaj o metalowe cliche, które lubię, ale o sposób w jaki podchodzi się do tematu. Joasia zrobiła genialna robotę przy kręceniu 'Conquer All', ale myślę że tym razem poszliśmy jeszcze dalej. Dysponowaliśmy większym budżetem. Wiedząc czego oczekiwać po pracy na zawodowym planie napisałem bardzo szczegółowy scenariusz, przez co było nam dużo łatwiej uchwycić wizję jaką miałem w głowie. Nie ukrywam, że jestem cholernie dumny z efektu naszej kolaboracji i mam nadzieję że nie ostatniej. Również mam ogromna nadzieję, że docenicie wysiłek jaki wkładamy w naszą pracę i spodoba wam się ten klip, a jeśli nie, to przynajmniej sprowokuje do JAKIEJKOLWIEK refleksji".

Teledysk od września emitowany będzie m.in. w stacji VIVA Polska, a na stronie Behemoth (www.behemoth.pl) znajdziecie zdjęcia z planu klipu.

Nergal i spółka skończyli właśnie przygotowywanie utworów na koncertwową EPkę zatytułowaną "Slaves Shall Serve". To limitowane do 3000 egzemplarzy wydawnictwo dostępne będzie podczas europejskiej pracy kapeli, a jedynie kilka sztuk trafi na polski rynek dzięki Mystic Production. Program EPki to sześć numerów oraz teledysk do "Slaves Shall Serve":

1. Slaves Shall Serve
2. Entering The Pylon Ov Light
3. Penetration (cover The Nefilim)
4. Until You Call On The Dark (cover Danzig)
5. Demigod (koncertowy ze Sweden Rock Festival)
6. Slaves Shall Serve (koncertowy ze Sweden Rock Festival)