zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 1 października 2020

Helmet: amerykańska alternatywa we Wrocławiu

14.12.2008 08:47  autor: Dorota, źródło: Go Ahead

Alternatywny nowojorski zespół Helmet wystąpi 24 stycznia 2009 r. we wrocławskim "Firleju". Jako support zagra kalifornijski Totimoshi.

Zespół Helmet
Zespół Helmet

Helmet powstał w 1989 r. w Nowym Jorku. W swojej muzyce łączy elementy hardcore'a z metalem. Pierwszy krążek pt. "Strap It On" formacja wydała w 1990 r. Nie spotkał się on jednak z większym odzewem. Znacznie lepiej poradził sobie drugi album, "Meantime" (1991), który dotarł na 68. miejsce zestawienia Billboardu.

Sukcesem okazała się płyta numer trzy, "Betty" (1994), która znalazła się na 45. pozycji notowania Top 50. Z tego wydawnictwa pochodzą numery "Milquetoast", "Biscuits for Smut" czy "Wilma's Rainbow". Pierwsze z nagrań w zmienionej wersji znalazło się na ścieżce muzycznej do filmu "Kruk".

We współpracy z House of Pain, Helmat nagrał piosenkę "Just Another Victim" na soundtrack "Judgment Night".

Po wydaniu kolejnej płyty, "Aftertaste" (1997), zespół postanowił zawiesić działalność. Formacja wróciła w 2004 roku z materiałem "Size Matters", który przez wielu uznawany był za solowy projekt Page'a Hamiltona, lidera zespołu.

Ostatnia jak dotąd pozycja sygnowana przez Helmet to "Monochrome" - pochodzi z lipca 2006 roku. W 2007 roku kapela nagrała utwór "Revenge Destroys Everything" na potrzeby ścieżki muzycznej do obrazu "Tatua".

Więcej o zespole:
www.helmetmusic.com,
www.myspace.com/helmetrocks.

Zespół Totimoshi
Zespół Totimoshi

Totimoshi to trio z Oakland w Kalifornii. Ich najnowsza płyta, pt. "Milagrosa", będzie miał swoją premierę na początku stycznia. Album został wyprodukowany przez Page Hamiltona (Helmet) oraz zmiksowany przesz Toshi Kasai, który wcześniej współpracował z Big Business oraz Melvins.

Więcej o zespole: www.totimoshi.com, www.myspace.com/totimoshi.

Bilety na wrocławski koncert dostępne są w cenie 59 zł (przedsprzedaż) oraz 69 zł (w dniu koncertu). Początek imprezy o godz. 20:00.

Tagi: Helmet, Totimoshi
Komentarze
Dodaj komentarz »
kurcze poszedłbym
555h (gość, IP: 83.9.37.*), 2008-12-20 17:15:44 | odpowiedz | zgłoś
tylko mam do przejechania cała Polske i zero urlopu