zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 30 września 2022

Helmet wyda koncertowy "Live and Rare"

13.09.2021 13:27  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Helmet zapowiedział premierę swojego pierwszego albumu koncertowego, zatytułowanego "Live and Rare". Wydawnictwo ukaże się 26 listopada 2021 roku za sprawą earMUSIC i dostępne będzie na CD, winylu oraz w formacie cyfrowym.

Na "Live and Rare" znajdzie się zapis dwóch występów. Pierwszy z nich miał miejsce w nowojorskim klubie "CBGB" w 1989 roku, na wczesnym etapie działalności zespołu, drugi z kolei odbył się 24 stycznia 1993 roku na festiwalu "Big Day Out" w Melbourne i była to pierwsza wizyta formacji w Australii. Miksami zajął się Toshi Kasai, mastering wykonano w "Golden Mastering".

Helmet powstał w 1989 roku z inicjatywy Page'a Hamiltona jako rezultat rozstania z Band of Susans. Krótko po powołaniu zespołu do życia światło dzienne ujrzał debiutancki singiel "Born Annoying", wydała go Amphetamine Reptile Records. Rok później formacja wypuściła swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Strap It On".

Przełom dla Helmet nastąpił w roku 1992 wraz z premierą drugiego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Meantime". Po dwóch latach wydawnictwo pokryło się złotem.

Dyskografię studyjną kapeli zamyka album "Dead To The World", trafił on do sprzedaży 28 października 2016 roku za sprawą earMUSIC.

Tagi: Helmet
Komentarze
Dodaj komentarz »